Join TodayPage 13 of 29 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 121 to 130 of 285

Thread: Lajme nga Sporti

Ancelotti: Rinovimi i Ronaldos ēėshtje ditėsh Cristiano Ronaldo ende nuk e ka rinovuar kontratėn me Real Madrid, por trajneri i

 1. #121
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Ancelotti: Rinovimi i Ronaldos ēėshtje ditėsh

  Cristiano Ronaldo ende nuk e ka rinovuar kontratėn me Real Madrid, por trajneri i madrilenėve, Carlo Ancelotti ėshtė i sigurt se ylli portugez do ta vazhdojė karrierėn nė “Santiago Bernabeu”. “Besoj se Cristiano ndihet shumė mirė te ky klub. Ai kėrkon tė rinovojė dhe shoqėria dėshiron njė gjė tė tillė, prandaj nuk besoj se do tė ketė probleme nė kėtė pikė. Nuk di tė them se kur do ta hedhė firmėn por kėtė ēėshtje po e diskutojnė lojtari dhe shoqėria”, ka thėnė trajneri italian.

 2. #122
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Barcelona refuzoi ta blinte Bale pėr 40 milion €

  Gareth Bale pritet tė jetė blerja mė e shtrenjtė nė botėn e futbollit me Real Madrid qė do tė hedhė tė paktėn 100 mln Euro. Nė njė prapaskenė qė e raporton “Mundo Deportivo”, Barcelona refuzoi ta blinte lojtarin shumė here mė lirė se ē’po blihet tani nga rivalėt e tyre nė Spanjė. Bėhet fjalė pėr vitin 2011 kur ekipi blaugrana po kėrkonte njė mbrojtės tė majtė dhe oferta 40 mln Euro e Tottenham frikėsoi Barcelonėn qė nuk pranuan tė paguanin atė ēmim tė lartė. Nė fakt spanjollėt duhet tė pendohen 2 herė pasi krahas ēmimit 40 mln Euro qė ėshtė mė pak se ēmimi qė do paguaj Reali, ata patėn mė vonė shumė probleme nė krahun e majtė me Abidal qė u operua 2 herė.

 3. #123
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Inter thyen Juventus me penallti

  Nė ndeshjen e fundit tė Guinnes Cup, nė stadiumin “Sun Life” nė Miami u luajt derbi i Italisė qė edhe pse miqėsore tė dyja ekipet e kishin marrė shumė seriozisht kėtė ndeshje pasi vinin nga rezultate negative. Nė pjesėn e parė Interi i Mazzarrit u tregua shumė cinike dhe luajti mė duke shfrytėzuar edhe kundėrsulmet. Nė 29’ Alvarez kalon nė avantazh zikaltėrit pasi Buffon kishte grushtuar njė gjuajtje tė Palacios por po nė kėtė pjesė, Vidal kthen nė gol njė penallti tė fituar nga Vuēiniē pas njė faulli nė zone tė Juan Jesus. Nė pjesėn e dytė Juventusi luajti mė mirė por gjithēka u mbyll 1-1 me ekipet qė shkuan te penalltitė. Deēizive nė fund ishte gabimi i Islas pėr bardhezinjtė ndėrsa golin e suksesit e realizoi portieri Carrizo.

 4. #124
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Skėnderbeu i jep fund ėndrrės Europiane
  Eksperienca nė Ligėn e Kampionėve ka marrė fund pėr Skėnderbeun sonte. Skuadrės shqiptare nuk i ka mjaftuar fitorja 3-2 nė shtėpi ndaj ekipit Shakhter Karagandy pėr tė kaluar nė fazėn pėrfundimtare, para fazės sė grupeve. Humbja 3:2 nė ndeshjen e parė tė zhvilluar nė Kazakistan ka qenė fatale pėr ekipin korēar, i cili megjithatė do tė dalė me kokėn lartė, pasi pati njė eksperiencė tė jashtėzakonshme nė kėtė eveniment. Pėr njė moment, kampionėt e Shqipėrisė ėndėrruan kualifikimin, pas avantazhit prej 3:0, tė cilin e krijuan pėr vetėm 30 minuta. Tomiē i kaloi vendėsit nė epėrsi nė minutėn e nėntė, ndėrsa Shkėmbi shėnoi dy herė (20’ e 29’), pėr tė nivelizuar gjithēka nga ndeshja e parė. Por, mysafirėt shėnuan nė minutėn e 38-tė me anė tė Khizhnichenkos, kurse Bayzhanov i shoi tė gjitha shpresat shqiptare. Pėrkundėr eliminimit, Skėnderbeu do tė luajė nė rrethin e katėrt tė Europa League.

 5. #125
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Messi, Ronaldo e Ribery kandidatėt pėr futbollistin mė tė mirė

  Tre finalistėt pėr ēmimin e Futbollistit mė tė Mirė tė Vitit 2012-13, sipas UEFA-s, janė Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Franck Ribery. Lista e treshes finaliste u publikua ditėn e martė nga UEFA, ndėrsa fituesi do tė shpallet nė tė njėjtėn ceremoni nė tė cilėn do tė hidhet edhe shorti i fazės sė grupeve, nė 29 gusht. Kjo treshe u pėrzgjodh nga njė grup gazetarėsh nga vende tė ndryshme europiane, ndėrsa votimi do tė bėhet live gjatė ceremonisė qė do tė zhvillohet nė Monako. Ndėrsa Messi dhe Ronaldo janė njė dyshe e zakonshme nė katėr vitet e fundit si nė pretendentėt pėr tė fituar Topin e Artė, ashtu edhe nė tituj tė tjerė personalė, Ribery duket se ka pėrfituar edhe prej suksesit tė Bajernit tė tij nė Champions League. Lista e dhjetė futbollistėve mė tė mirė tė sezonit, nga e cila u pėrzgjodh treshja finale, pėrfshinte edhe Robert Lewandowskin, Arjen Robben, Thomas Muller, Gareth Bale, Bastian Schweinsteiger, Zlatan Ibrahimovic dhe Robin van Persie.

 6. #126
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Ronaldo do tė pėrfitojė 50 mijė € nė ditė!
  Cristiano Ronaldo pritet ta nėnshkruajė kontratėn e re me Real Madrid gjatė kėsaj vere. Ylli portugez pritet ta vazhdojė kontratėn deri nė vitin 2018, ndėrsa rroga e tij do ketė njė rritje tė ndjeshme.
  CR7 pritet tė paguhet 17 milionė euro, njė mė shumė se lojtari mė i mirė nė botė, Lionel Messi (16) dhe tri mė pak se lojtari mė i paguar nė botė, Samuel Eto’o (20 milionė). Nėse e shikojmė nė detaje, i bie qė ish futbollisti i Sporting Lisbonės dhe Manchester United do tė paguhet afro 50 mijė euro nė ditė. Njė shumė e jashtėzakonshme kjo, tė cilėn nuk e shijojnė shumė njerėz nė botė.

 7. #127
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Tottenham zhduk Bale nga Twitter!

  Gareth Bale ėshtė shumė pranė transferimit te Real Madrid. Edhe mė shumė kėtė bindje e pėrforcon fakti se Tottenham e ka hequr yllin uellsian nga rrjeti social, Twitter. Nė fakt, Bale ishte i vendosur nė qendėr tė klubit nė kėtė rrjet social sė bashku me Clint Dempseyn, qė sapo ka nėnshkruar me Seattle Sounders, dhe kėta tė dy janė zėvendėsuar me Moussa Dembele e Aaron Lennon. Trajneri André Villas-Boas ka thėnė se Spurs nuk e ka ndėrmend ta shesin yllin e tyre, por uellsiani nuk ėshtė stėrvitur fare me ekipin. Pėr kėtė, tė gjithė janė tė bindur se ai do tė largohet nga Londra, pėr t’iu bashkuar gjigantit spanjoll gjatė kėsaj vere. Bale mund tė transferohet nė Real Madrid pėr njė shifėr tė pėrafėrt me 100 milion euro.

 8. #128
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Cungu: Kukėsi duhet tė jetė me kėmbė nė tokė
  Kukėsi vazhdon tė mbetet njė nga skuadrat mė shumė model se sa surprizė tashmė, nė kėtė verė tė nxehtė europiane edhe pėr futbollin shqiptar. Nė raundin e tretė ata kanė arritur tė kalojnė me sukses ndeshjen e parė, pėrballė njė kundėrshtari qė nė letėr as mund tė guxonin ta mendonin rezultatin pozitiv. Megjithatė, fitorja 2-0 pėr trajnerin Cungu, duke ditur edhe forcėn e kundėrshtarit, ėshtė njė rezultat i mirė, por jo i sigurtė. “Futbolli ėshtė njė sport i ēuditshėm, qė shpesh herė ka pasur rezultate tė papritura. Ne nuk do tė fluturojmė, por do tė qėndrojmė me kėmbė nė tokė. Rezultati ėshtė i mirė, por nėse nuk djersisim do tė kemi probleme serioze”, deklaron Cungu. Mbėrritja shumė pranė zonės sė play off-it tė Europa Legue, njė rekord ky pėr futbollin shqiptar, tashmė ky objektvi i ri pėr skuadrėn e Kukėsit vlen mė shumė se sa njė premio financiar, ose tė paktėn e kalon atė nė plan tė dytė. “Duhet tė bėjmė maksimumin jashtė energjive tona, tė cilat duhet t’i shfaqim nė fushėn e lojės. Fakti qė jemi njė hap larg turit tė tretė do tė ishte njė mėkat tė mos e arrinim kėtė objektiv jo vetėm pėr Kukėsin, por gjithė futbollin shqiptar”, thekson Cungu. Problemi mė i madh nė pamje tė parė pėr skuadrėn e Kukėsit, e cila niset mėngjesin e sė mėrkurės pėr nė Ukrainė, janė dėmtimet dhe mungesat. Njė mungesė e rėndėsishme ėshtė Malakarne, i cili me 99% tė mundėsive nuk do tė luajė nė ndeshjen e kthimit, ashtu si edhe Musolli. Gjithėsesi, pjesa tjetėr e skuadrės ėshtė e gatshme dhe mbi tė gjitha e motivuar pėr t’ia dalė mbanė sėrish.

 9. #129
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Kabashi nga Juventus huazohet te Pescara

  Elvis Kabashi, i bėrė protagonist pak muaj mė parė pasi i kėrkoi Federatės Shqiptare tė mos e grumbullonte mė me kombėtaren kuqezi, kalon nga Juventusi te Pescara. Formula e transferimit pėr lojtarin shqiptar qė ka luajtur edhe me Shpresat ėshtė ajo e huazimit pasi bardhezinjtė nuk duan ta humbasin kartonin e lojtarit, mirėpo nga ana tjetėr 19-vjeēari nuk mund tė luante nė njė mesfushė ku titullarė janė emra tė nivelit tė parė si Pirlo, Pogba, Marchisio e Vidal. Kėshtu siē bėn tė ditur faqja zyrtare e Juventusit, klubi e ka blerė pėrfundimisht kartonin e Kabashit nga Empoli dhe vendosi ta huazojė te Pescara pėr sezonin qė vjen. Me Kabashin shtohet numri i lojtarėve shqiptarė qė do tė jenė nė Serinė B, duke nisur me Elseid Hysajn (nėse ky nuk shkon te Lazio), Edgar ēani, Sajmir Ujkani dhe Erjon Bogdani.

 10. #130
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Barcelona e Reali nėn hetim fiskal
  Barcelona paguan rreth 60 milionė Euro pėr njė sulmues, ndėrsa Reali dyfishin pėr njė tjetėr. Komisioni Europian hap njė hetim ndaj dy klubeve pėr tė kuptuar shkaqet e vėrteta pse dy gjigandėt e Spanjės paguajnė mė pak taksa se njė kompani pastrimi. Barcelona dhe Reali janė shoqėri jofitimprurėse dhe nė kėtė rast limitohen shumė nė detyrimet ndaj shtetit. E gjithė ēėshtja qėndron nė kėtė pikė sepse dyshimet qėndrojnė si hije mbi kokėn e shoqėrive qė tashmė duhet tė bėjnė transparencė ndaj ekzekutivit evropian. Dy klubet nė fjalė bashkė me Athletico Madrid e Osasuna-n janė 4 shoqėritė e vetme qė janė lejuar tė mbijetojnė si shoqata jo fitimprurėse, ndėrsa skuadrat e tjera janė detyruar prej kohėsh te kthehen nė sh.p.k. Njė situatė e tillė sjell avantazhe tė mėdha nė linjėn detyrimeve fiskale. Sa pėr tė marrė njė shembull…njė shoqėri si Reali i Madridit paguan vetėm 25 % tė taksave, 10 % mė pak se njė shoqėri e pastrimi. Njė nyjė e dyshimtė kjo rreth sė cilės Komisioni Europian synon tė hedhė dritė, pasi nė kėndvėshtrimin e institucionit drejtues mė tė lartė evropian, asnjė shoqėri nuk duhet tė gėzojė status tė privilegjuar nė gjirin e Bashkimit Europian.


 
Page 13 of 29 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Similar Threads

 1. Lajme tė reja!
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 20
  Last Post: 12-18-2016, 12:23 PM

Visitors found this page by searching for:

forum.cstalking.com 45-lajme-nga-sporti

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka

Superkupa Skenderbeu fiton pas 11-metershave

futbollit 2013 u 16 agim zeka

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka u16

agim zeka albania u-16agim zeka kombtarja e shqiprisjuventus camp 2013 agim zekakombtarja e futbollit shqiptar u 17 agim zekakombtarja e shqipris u 17 agim zeka algi lapardhaja tiranaagim zeka juventus camp 2013badr 26 eutelsat 16 forumi shqiptargazeta sporti shqiptar agim zekaplisat: behrami ƫshtƫ tradhtarkombetarja shqiptare agim zekakombetarja shqiptare e futbollit 2013-u16 agim zekakombetarja e shqiperise agim zeka u16sadiku armando kete sezonagim zeka u 16

Tags for this Thread