Join TodayPage 18 of 29 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast
Results 171 to 180 of 285

Thread: Lajme nga Sporti

Del Bosque: Spanja do dominojė edhe nė tė ardhmen Trajneri i Spanjės, Vicente Del Bosque mendon se ‘Furia e Kuqe’

 1. #171
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Del Bosque: Spanja do dominojė edhe nė tė ardhmen

  Trajneri i Spanjės, Vicente Del Bosque mendon se ‘Furia e Kuqe’ e ka tė ardhmen e garantuar, pasi edhe ekipi U-21 spanjoll po dominon nė futbollin botėror. “Tė rinjtė nga ekipi U-21 qė i kam ftuar nė skuadrėn e parė, janė kėtu sepse e meritojnė. Spanja e ka tė ardhmen e garantuar me gjithė kėta talenta qe ka ”, deklaroi Del Bosque.

 2. #172
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Boakye kthehet te Juventus

  Sulmuesi Richmond Boakye i ėshtė bashkuar skuadrės sė Juventusit pėr edicionin 2013-14. Boakye 20-vjeēar, sezonin e kaluar luajti si i huazuar te skuadra e Sassuolos nė Serie B. Ai shėnoi 11 gola nė 32 ndeshje dhe llogaritet si njė talent i vėrtetė i futbollit. “Trajneri Antonio Conte e sheh Boakye si pėrforcim tė mirė nė repartin e sulmit dhe ka refuzuar ta huazojė diku tjetėr. Conte pret shumė nga Boakye”, ka thėnė drejtori i pėrgjithshėm i Juves,

 3. #173
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Itali – Argjentinė mungojnė Messi e Balotelli

  Sulmuesit Lionel Messi dhe Mario Balotelli nuk do tė luajnė nė ndeshjen miqėsore mes Italisė dhe Argjentinės qė zhvillohet tė mėrkurėn mbrėma. Messi nė stėrvitje ka pėsuar njė tėrheqje tė muskulit, derisa Balotelli ka probleme me gjurin. Dy lojtarėt janė larguar nga kampet e pėrfaqėsueseve pėr t’u rikthyer te skuadrat Barcelona e Milan qė t’i nėnshtrohen kurimit. “Balotelli tė hėnėn mori njė lėndim dhe po ndien dhimbje nė gjunjė. Pėr kėtė arsye do tė mungojė kundėr Argjentinės. Po ashtu kemi marrė lajmin se edhe Messi nuk do tė luajė shkaku i lėndimit”, ka thėnė seleksionuesi italian Cesare Prandelli. Krahas Balotellit, te pėrfaqėsuesja italiane do tė mungojė edhe qendėrmbrojtėsi Andrea Barzagli shkaku i lėndimit.

 4. #174
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Cana: Januzaj luaj pėr flamurin Shqiptar

  Duket se qėllimi ėshtė i pėrbashkėt, si nga De Biasi, por edhe nga pjesėtarėt e tjerė tė ekipit kuqezi. Kapiteni i kombėtares shqiptare, Lorik Cana, e kėshillon talentin e Manchester United, Adnan Januzaj, qė tė veshė bluzėn kuqezi dhe tė mos ndikohet nga ofertat qė mund t’i bėjė Belgjika, ndoshta edhe Anglia. Mbrojtėsi i Lacios e konsideron 18-vjeēarin e rritur tek akademia e Anderlehtit njė talent tė rrallė, qė mund tė ketė sukses mė shumė se cdo futbollist tjetėr shqiptar nė Europė. Kjo deklaratė e Canės vjen njė ditė pasi Giani De Biasi tha se Januzaj ėshtė nė planet e Shqipėrisė, por ftesa pėr t’iu bashkuar kombėtares do t’i bėhet nė momentin e pėrshtatshėm. Duke folur pėr miqėsoren me Armeninė, Cana siguroi se, pavarėsisht se De Biazi do tė bėjė ndryshime nė formacion, futbollistėt qė do tė zbresin nė fushė do tė luajnė me shumė seriozitet pėr ta fituar ndeshjen. Ndėrsa pėrtej rezultatit nė kėtė miqėsore, pėr Migjen Bashėn, ka shumė rėndėsi loja dhe inkuadrimi i elementėve tė rinj, nė funksion tė takimeve eliminatore tė Botėrorit. Mesfushori i Torinos po kalon njė formė shumė tė fizike, ndaj pėr trajnerin De Biasi ai mbetet njė nga pikat mė tė forta tė formacionit kuqezi pėr eliminatoret e fillimshtatorit. Kombėtarja ėshtė duke u pėrgatitur pėr ndeshjen miqėsore kundėr Armenisė, ndeshje e cila do tė luhet mė 14 gusht nė “Qemal Stafa”, nė orėn 20:45.

 5. #175
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Smajlaj nuk ja del nė Moskė eleminohet

  Izmir Smajlaj nuk arrin tė kualifkohet nė finalen e kėrcimit sė gjati pėr meshkuj, duke u renditur i 13-ti nga 15 atletet e baterisė sė tij dhe i 24-tėrti nė total nė garė nga 29 pjesėmarrės. 20-vjeēari, qė stėrvitet nė Angli, e mbylli garėn e tij me kėrcimin prej 7 metra e 55 centimetra, qė gjithsesi ėshtė rezultati i tij mė I mirė nė karrierė, pavarėsisht se rekordi kombėtar vazhdon tė qėndrojė i pathyer dhe mbahet nga Admir Bregu me 7 metra e 75 centimetra dhe reziston qė prej vitit 2008.

 6. #176
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Isinbayeva medalje ari nė kėrcimin me shkop

  Elena Isinbayeva nuk mund tė largohej nga sporti pa medaljen e artė nė qafė dhe ashtu ndodhi vėrtetė. Atletja ruse arriti tė ngjitet pėr herė tė fundit nė podin mė tė lartė nė njė Botėror, dhe e bėri para publikut tė saj, nė garėn e fundit tė kėrcimit me shkop, duke rrėmbyer arin nė Moskė me kėrcimin e saj mė tė mirė kėtė vit, me katėr metra e 89 centimetra. Atletja mė e mirė e tė gjitha kohėrave nė kėtė sport, katėr herė kampione e Botės, dhe dy herė fituese e arit nė olimpiadė, provoi madje tė thyejė dhe rekordin botėror, qė mbahej po prej saj, duke tentuar 5 metra e 7 centimetra por nuk arriti ta kalojė me sukses.

 7. #177
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Moska mikėpritėse ndaj sportistėve gay

  Me Rusinė qė sė fundmi ka miratuar disa ligje tė konsideruara si diskriminuese ndaj komunitetit gay, zyrtarėt e vendit reaguan duke qetėsuar frikėn pėr diskriminim gjatė Lojrave tė ardhshme Dimėrore, qė do tė mbahen nė Sochi, vitin e ardhshėm. Ministri i brendshėm, nė njė deklaratė pėr shtyp i konsideroi “shqetėsimet pėr diskriminimin e atletėve homoseksualė si tėrėsisht tė pabazuara”. Sė fundmi, Rusia ka miratuar njė ligj qė ndalon propagandėn nė favor tė pjestarėve tė komunitetit LBGT nė ēfarėdo forme publike, ndėrsa paradat homoseksuale janė ndaluar me ligj pėr 100 vitet e ardhshme. Pėrballė kėtyre ndryshimeve ligjore, shefi i Komitetit Olimpik, Jacques Rogge, i kėrkoi Rusisė qė tė japė shpjegime se si mund tė ndikohen nga kjo Lojrat Olimpike Dimėrore tė 2014-s.
  “Rusia garanton tė gjithė pjesėmarrėsit me njė orientim seksual jotradicional tė Lojrave Olimpike se pėrsa kohė nuk do tė angazhohen nė aktivitete propaganduese apo provokime tė ndryshme, se do tė gjejnė njė klimė mikpritėse dhe tėrėsisht tė gjetė nė Sochi 2014”, shkruhej nė deklaratėn e ministrisė.

 8. #178
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Capoue ėshtė i Tottenham pėr 11 milion €

  Pas Chadli, Soldado dhe Paulinhos, Tottenhami bėn goditjen e 4 nė merkato. Pėr 11 mln Euro, mesfushori Ettiene Capoue ėshtė zyrtarisht njė lojtar nėn urdhėrat e Villas-Bas me ish lojtarin e Toulouse qė kaloi me sukses testet mjekėsore. Deri tani klubi ka shpenzuar 60 mln Paund por nuk do te ndalen me kaq sepse nė shėnjestėr ėshtė edhe Erik Lamela

 9. #179
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Italianėt u rikthehen stadiumeve

  E lėnė pas nė shikueshmėri mesatare dhe abonime nga Bundesliga, Premier League dhe La Liga spanjolle, kampionati italian ka regjistruar njė rritje, ndonėse tė lehtė, nė fushatėn e abonimeve sezonale deri nė kėtė moment. Kur duhen edhe dy javė qė periudha e abonimeve tė pėrfundojė, klubet italiane kanė shitur deri tani 28 mijė abonime sezonale mė shumė se nė tė njėjtėn periudhė, njė sezon mė parė. Rivalizimi deri nė javėn e fundit pėr njė vend nė Champions nė kampionatin e shkuar dhe njė fushatė e bujshme blerjesh, me Mario Gomez si “qershia mbi tortė”, ka bėrė qė Fiorentina tė jetė klubi me rritjen mė tė ndjeshme. Nėse njė vit mė parė klubi i Firences kishte shitur 12 mijė abonime sezonale, numri pėr kėtė sezon ėshtė rritur me 10 mijė, duke shkuar nė 22 mijė. Napoli, tė sapongjiturat nė Serinė A, si Verona dhe ekipe tradicionale si Catania, Genoa apo Torino kanė regjistruar gjithashtu rritje tė rėndėsishme nė numrin e abonimeve, ndėrsa nė total, janė 12 nga 20 klubet qė kanė regjistruar rritje. Interi, pavarėsisht se mbylli njė prej sezonėve mė tė dobėt tė historisė dhe mbeti jashtė kompeticioneve europiane, mbetet ende nė njė nivel pothuajse tė njėjtė abonimesh, nė 23 500, ose 800 mė shumė se njė sezon mė parė, ndėrsa me 18 mijė tė shitura deri tani, edhe Milani mbetet nė nivele tė ngjashme me njė vit mė pare.

 10. #180
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Manchester United gati kontrata pėr Januzajn

  Adnan Januzaj ėshtė afėr tė nėnshkrimit tė njė kontrate afatgjate me Manchester United. 18 vjeēari me pasaportė belge kishte arritur nė Old Trafford dy vjet mė parė nga Anderlechti, ndėrsa debutoi nė njė ndeshje zyrtare me United fundjavėn qė shkoi nė Superkupėn e Anglisė ndaj Ėiganit. United kėrkon tė zgjatje tė kontratės sa mė shpejt dhe tė mos rrezikojė ta humbasė kosovarin si Paul Pogban, i cili vitin e kaluar kishte pėrfunduar te Juventus. Januzaj do tė jetė pjesė e ekipit tė David Moyes, nė ndeshjen hapėse tė sezonit tė ri ndaj Sėansea City kėtė tė shtunė.


 
Page 18 of 29 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast

Similar Threads

 1. Lajme tė reja!
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 20
  Last Post: 12-18-2016, 12:23 PM

Visitors found this page by searching for:

forum.cstalking.com 45-lajme-nga-sporti

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka

Superkupa Skenderbeu fiton pas 11-metershave

futbollit 2013 u 16 agim zeka

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka u16

agim zeka albania u-16agim zeka kombtarja e shqiprisjuventus camp 2013 agim zekakombtarja e futbollit shqiptar u 17 agim zekakombtarja e shqipris u 17 agim zeka algi lapardhaja tiranaagim zeka juventus camp 2013badr 26 eutelsat 16 forumi shqiptargazeta sporti shqiptar agim zekaplisat: behrami ƫshtƫ tradhtarkombetarja shqiptare agim zekakombetarja shqiptare e futbollit 2013-u16 agim zekakombetarja e shqiperise agim zeka u16sadiku armando kete sezonagim zeka u 16

Tags for this Thread