Join TodayPage 23 of 29 FirstFirst ... 132122232425 ... LastLast
Results 221 to 230 of 285

Thread: Lajme nga Sporti

Figo mund tė jetė drejtor i PSG Pas largimit tė Leonardos nga PSG kėta te fundit , po kėrkonin njė

 1. #221
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Figo mund tė jetė drejtor i PSG

  Pas largimit tė Leonardos nga PSG kėta te fundit , po kėrkonin njė drejtor sportiv tė ri. Sipas gazetės franceze Le Parisien, janė tre emra pėr kėtė vend, por nė krye tė listės ėshtė Luis Figo. Thuhet se klubi francez ka pėrzgjedhur Figon pėr kėtė post pasi ka njė rrejt tė gjėr tė kontakteve dhe fletė mirė gjuhen angleze. Ish futbollisti i Portugalisė, aktualisht ėshtė pjesė e skuadrės sė Interit. Njė emėr tjetėr qė ėshtė pėrmendur pėr postin e drejtorit sportiv nė PSG, ka qenė edhe ish legjenda e Milanit, Paolo Maldini.

 2. #222
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Goditjet mė tė bujshme tė merkatos sė verės

  Gareth Bale, Ricardo Kaka, Kozak, apo dhe Demichelis, pa pėrjashtuar dhe transferimin e orės sė fundit tė Mesut Ozil nga Reali Madridit te Arsenali. Kėto ishin disa prej blerjeve tė fundit tė njė merkato vere, qė nė mes tė krizės financiare nė Europė kėtė vit ka qėnė mė e nxehtė se kurrė, madje dhe pėrsa i pėrket lėvizjeve tė trajnerėve nė stol. Pep Guardiola qė mori drejtimin e Bajernit, dhe pse dihej qė nė Janar, ishte lėvizja e parė, qė u ndoq nga kalimi i Murinjos nė krye tė Chelseat, dhe afrimi Ancelottit te Reali Madridit. Vendi lėnė vakant nga italiani u zu nga francezi Laurent Blanc, ndėrsa nė Itali Mazarri ndryshoi adresė duke zgjedhur anėn zikaltėr tė Milanos dhe duke hapur krahun pėr afrimin e Benitez. Nuk u prit me shumė bujė por e rėndėsishme mund tė rezultojė dhe ulja nė stol e Rudi Garcias nė krye tė Romės. Ndėrkohė qė kjo verė solli dhe ndryshimin e madh nė njė stol legjendar, qė jo rastėsisht e lamė pėr nė fund, atė tė Manchester Junajtid. pas mė shumė 2 dekadash, Alex Ferguson u largua nga Djajtė e Kuq duke lėnė trashėgiminė pėr njė tjetėr skocez si David Moyes. Gjithsesi shifrat e cmendura xhiruan nė tregun e futbollistėve. E fundit ajo e Mesut Ozil, qė la Realin, ku u afrua Bale pėr Arsenalin. Por turko-gjermani nuk ishte largimi vetėm nga Madridi, pasi dhe Higuain bėri lėvizjen e madhe drejt Napolit pėr shifrėn e 35 milion Eurove. Para tė cilat klubi jugor i nxori nga transferimi Cavanit nė Paris pėr 64 milion Euro. Franca bėri sėrish bujė nė merkato dhe falė afrimit tė miliarderit rus, Ribolovlev qė shpenzoi plot 166 milion Euro pėr blerjen e lojtarėve, si Falcao, Abidal, Carvalho, Rodriguez apo Toulalan. Nė Spanjė pėrvec Realit, qė afroi Bale, spikati dhe Barcelona me afrimin e Neymar nga Santosi pėr 57 milion Euro, ndėrkohė qė u largua David Villa qė gjeti njė derė tė hapur te Atletico Madridit. Nė Gjermani, lėvizja mė e madhe e verės ėshtė “tradhėtia” sic e konsiderojnė tifozėt e Dortmundit, tė Mario Goetzes qė zgjodhi tė vazhdojė karrierėn te Bajerni Mynihut, ndėrsa vetė verdhezinjtė preferuan tė afronin Mkihtarian nga Shaktar Donetsk. Nė dalje, njė lėvizje jo tė vogėl bėri Leverkuseni, qė lejoi kalimin e Schurrles pėr te Chelsea ndėrsa nė Itali, Juventusi duket se goditi nė shenjė me blerjen e Tevez por dhe tė Llorentes, ndėrkohė qė nė skuadrat e tjera spikati dhe Roma me afrimin e Ljajic, ndėrsa Jovetic braktisi Fiorentinėn pėr Manchester City, por tifozėt vjollcė u ngushėlluan shpejt pasi Mario Gomez i ardhur nga Bajerni Mynihut duket se ngrohu shpejt zemrat e tyre me ritėm golash.

 3. #223
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Robredo eleminon Federer nga US Open

  Roger Federer nuk do tė marrė pjesė nė finalen e njė Grand Slam-i tė tė njėjtit vit kalendarik, pėr herė tė parė qė prej 2002-shit, pasi ėshtė eliminuar nga US Open nga tenisti spanjoll Tommy Robredo. Fituesi i 17 titujve Grand Slam, pėrfshi 5 tė tilla nė Neė York, pėsoi njė humbje tė bujshme nė raundin e 4 tė kėtij turneu, tė luajtur nė Flushing Meadoės, duke u mposhtur 7-6, 6-3, 6-4 gjatė sė hėnės. Kjo humbje i mohon yllit zvicerian, me tė drejtė mund tė konsiderohet si lojtari mė i shkėlqyer qė e ka luajtur kėtė lojė, mundėsinė pėr tė luajtur nė ēerekfinale ndaj armikut tė betuar, Rafael Nadal, nėse ylli tjetėr spanjoll, i cili ėshtė nė formė tė mirė, do tė mposhtė gjermanin Philipp Kohlschreiber.

 4. #224
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  US OPEN: Djokovic e Williams tė suksesshėm

  Novak Djokovic ėshtė njė ndėr tenistėt qė ka luajtur mė shumė finale nė US Upen, turne nė tė cilin me sa duket numri 1 i botės pėrshtatet vėrtet mirė, aq sa tenisti serb ka qenė cdo herė aty nė tre edicionet e fundit tė Flushing Meadows. Kėtė herė nė krah Djokovic ka kampionin nė fuqi Andy Murray dhe gjysmėfinalja ndėrmjet tyre duket se po afrohet gjithmonė e mė shumė. Nole pati njė ditė tė thjeshtė duke humbur vetėm 4 game gjithsej ndaj numrit 95 tė botės, portugezit Joao Sousa. Nė turin e katėrt kaloi pa probleme edhe britaniku Andy Murray, i cili hasi vėshtirėsi vetėm nė setin hapės, duke mundur mė pas gjermanin Florian Mayer 7-6, 6-2, 6-2. Pėrballė numrit 3 tė botės nė turin e ardhshėm do tė jetė uzbeku Denis Istomin, i cili eliminoi nė 5 sete numrin 20 tė turneut, italianin Andreas Seppi. Kaloi nė 16 mė tė mirėt edhe gjysmėfinalisti i vjetshėm, ceku Tomas Berdych. Numri 5 i botės humbi vetėm 5 game ndaj francezit Julien Benneteau dhe nė fazėn e 1/8 do tė ndeshet me zviceranin Stanislas Wawrinka, i cili qėndroi nė fushė pėr pothuajse 3,5h pėr tė mposhtur 3-1 qipriotin Marcos Baghdatis. Fituesi i vitit 2001 Leyton Hewitt rikthehet nė fazėn e 1/8 pėr herė tė parė qė nga viti 2006. Veterani australian mundi 3-1 numrin 102 tė botės, rusin Evgeny Donskoy. Numri 1 i botės pėr femra Serena Williams mori hak ndaj bashkėkombėses sė saj Sloane Stephens pėr atė eliminim nė Melbourne, qė nė fazėn cerekfinale. Pas tre javėsh Serena do tė mbushė 32-vjec kėshtuqė kampionia nė fuqi kėrkon tė festojė nė mėnyrėn mė tė mirė.

 5. #225
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Prandeli: Futbolli italian po shkatėrrohet nga tė huajt

  Cesare Prandeli lėshon alarmin. Njė vit pėrpara zhvillimit tė kampionatit botėror, trajneri i kombėtares italiane i bie kėmbanave, duke deklaruar se nė serinė A ka shumė futbollsitė tė huaj. “Ėshtė njė e dhėnė qė kėrkon reflektim jo vetėm nga media por dhe nė nivel programacioni. Nėse do tė isha president i njė klubi, do tė punoja me tė rinjtė pėr ti cuar nė skuadėr tė parė, dhe aty do tė kompletoja programin duke i bashkuar me tė huaj tė njė niveli mė tė lartė.” Situata nė futbollin italian detyron Prandellin tė hedhė sytė nė kampionatet e tjera. Pėr tė gjithė ėshtė i vlefshėm shembulli i Thiago Motas, i rikthyer nė kombėtare pėr dy sfidat kualifikuese tė botėrorit ndaj Bullgarisė dhe Republikės Ceke. “Nuk e kemi harruar dhe nuk e kemi braktisur kurrė. Problemi ėshtė se tė rinjtė tanė e kanė tė vėshtirė tė ecin ėprpara dhe tė bien nė sy. Ne nuk duhet ti braktisim dhe kėtė po bėjmė, por gjithashtu duhet edhe tė reflektojmė mbi realitetin, pėr tė kuptuar pėrse e kanė tė vėshtirė tė ecin pėrpara, nėse kanė limite teknike apo personaliteti. Duhet tė kuptojmė nėse nuk janė nė gjendje tė luajnė nė disa nivele.

 6. #226
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Lufta e rrjeteve sociale nga futbollistėt

  Dikur ishte radioja, ndėrsa tani Facebook dhe Twitter. Dy rrjetet mė tė mėdha socialė janė shndėrruar nė njė marketing jetik pėr yjet e futbollit, tė cilėt mbledhin rreth vetes miliona fansa nė tė gjithė botėn. Nė njė studim nga shoqata amerikane “Decysion” vihet re se Cristiano Ronaldo mbetet “Mbreti” i rrjeteve sociale, ndėrsa Keisuke Honda ėshtė futbollisti me mė shumė fansa femra. Gareth Bale, pas firmės me Real Madrid, ėshtė rritur me 233,5% nė Facebook, ndėrsa CR7 numėron plot 80 milionė fansa. Mė pas rėnditen futbollistėt brazilianė, tė cilėt mbulojnė 27% tė aktivitetit nė Twitter, tė ndjekur nga SHBA me 15,8%, ndėrsa nė vend tė tretė Mbretėria e Bashkuar me 14,9&. Vetėm vendi i shtatė pėr Italinė me 3,1%, pas Indonezisė, Spanjės dhe Turqisė.

 7. #227
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Spanja e Gjermania tė sigurta drejt Brazilit

  Nė pėrballjen e grupit C, Gjermania realizoi dopietė me Klosen dhe Kroos pėr tė kaluar pastėr 3-0 Austrinė. Goli i parė erdhi nga sulmuesi i Lazios nė minutėn e 33-tė qė barazon kėshtu rekordin e Gerd Myler me 68 gola me fanelėn e panzerave, ndėrsa mesfushori bavarez qetėsoi trajnerin Loew me golin e dytė nė minutėn e 51-tė, ndėrsa Muller vendosi firmėn e rrjetės sė tretė. Me kėtė sukses, Gjermania ngjitet nė kuotėn e 19 pikėve duke u afruar edhe mė shumė me botėrorin Brazil 2014. Nė Grupin I, Spanja duket se i ka sqaruar llogaritė me Francėn. Kampionėt e botės mundėn 2-0 Finlandėn me gola tė Jordi Albas dhe Negredos pėr tė shkuar nė kuotėn e 14 pikėve, 2 mė shumė se transalpinėt qė u ndalėn nė barazim pa gola nė Tbilisi nga Gjeorgjia. Nė pėrballjet e tjera, Italia kaloi me vuajtje 1-0 Bullgarinė. Me golin qė erdhi nga kėmbėt e veteranit Alberto Gilardino erdhi suksesi i kaltėr qė ndihmon djemtė e Prandellit tė mendojnė tė qetė pėr ndeshjen me Ēekinė, ndėrsa Portugalia arriti njė fitore 4-2 nė Irlandėn e Veriut, duke i rrėmbyer kryesimin e grupit F Rusisė.

 8. #228
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Islanda “shokon” Zvicrėn 4-4

  Zvicra luajti njė 90 minutėsh tė ēmendur duke barazuar 4-4 ndaj Islandės nė shtėpi edhe pse kryesonte me rezultatin 4-2. Nordikėt kaluan tė parėt nė avantazh, por djemtė e Hitzfeld ruajtėn qetėsinė duke marrė drejtimin e ndeshjes me dy golat e Lichsteiner dhe njė tė Schar. Nė pjesėn e dytė u shėnuan edhe plot 4 gola tė tjerė ku vendasit pėrfituan nga njė 11-metėrsh i ekzekutuar nga Dzemaili, ndėrsa ishullorėt e prekėn rrjetėn edhe tre herė tė tjera duke kthyer fatin e takimit. Me kėtė barazim, Zvicra vazhdon tė mbajė kreun me 15 pikė, 4 mė shumė se Norvegjia, ndėrsa Islanda barazon kombėtaren kuqezi me 10 pikė.

 9. #229
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Shqipėria e pa fat nė Lubjanė

  Shqipėria nuk arrin tė marrė asnjė pikė nė Lubjanė pėrballė vendasve tė Sllovenisė. Skuadra e De Biasi-t ka pėsuar nėj gol nė pjesėn e parė, ndėrsa ėshtė pėrpjekur pėr ta ndryshuar kėtė rezultat por pa sukses. Fati nuk ka qėnė me kuqezinjtė tė cilėt dalin nga kjo pėrballje eleminatore Brazil 2014 me njė humbje e cila mund ti kushtojė shumė. Ndėrkohė, Zvicra barazoi me Islandėn nė shtėpi, 4-4. Duhet theksuar se njė gol pėr Helvetikėt e realizoi futbollisti shqiptar Blerim Xhemajli nga penalltia, nė pjesėn e dytė. Kurse, Norvegjia e mposhti Qipron, 2-0.

  Grupi E

  1. Zvicra15 pikė

  2. Norvegjia11

  3. Shqipėria10

  4. Islanda10

  4. Sllovenia9

  6. Qipro4

 10. #230
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Ibrahimoviē: Mourinho mė ndryshoi karrierėn

  Perstigjozja angleze “Daily Mail”, zbulon pjesė nga libri autobiografik i Zlatan Ibrahimoviē. Suedezi fliste me lėvdata pėr ish trajnerin Jose Mourinho duke pranuar se portugezi e transformoi nė njė lojtar tė madh e tė njohur. 31-vjeēari shprehej se “The Special One” punonte mė shumė se tė tjerėt e se mendonte pėr futbollin 24 orė nė ditė. Gjithėsesi nėse Mourinho e kishte shndėrruar nė njė lojtar tė madh, pėr Pep Guardiolėn Zlatan theksonte se e transformoi nė njė futbollist tė keq.


 
Page 23 of 29 FirstFirst ... 132122232425 ... LastLast

Similar Threads

 1. Lajme tė reja!
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 20
  Last Post: 12-18-2016, 12:23 PM

Visitors found this page by searching for:

forum.cstalking.com 45-lajme-nga-sporti

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka

Superkupa Skenderbeu fiton pas 11-metershave

futbollit 2013 u 16 agim zeka

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka u16

agim zeka albania u-16agim zeka kombtarja e shqiprisjuventus camp 2013 agim zekakombtarja e futbollit shqiptar u 17 agim zekakombtarja e shqipris u 17 agim zeka algi lapardhaja tiranaagim zeka juventus camp 2013badr 26 eutelsat 16 forumi shqiptargazeta sporti shqiptar agim zekaplisat: behrami ƫshtƫ tradhtarkombetarja shqiptare agim zekakombetarja shqiptare e futbollit 2013-u16 agim zekakombetarja e shqiperise agim zeka u16sadiku armando kete sezonagim zeka u 16

Tags for this Thread