Join TodayPage 27 of 29 FirstFirst ... 172526272829 LastLast
Results 261 to 270 of 285

Thread: Lajme nga Sporti

Thiago Silva 6 javė stop Skuadra e kryeqytetit francez pritet tė humbasė shėrbimet e kapitenit Thiago Silva pėr 6 javėt

 1. #261
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Thiago Silva 6 javė stop

  Skuadra e kryeqytetit francez pritet tė humbasė shėrbimet e kapitenit Thiago Silva pėr 6 javėt e ardhshme. Qendėrmbrotjėsi i cili e mbylli pėrpara kohe sfidėn pėr shkak tė problemit muskular, do tė vuajė mungesėn 6 javore nė njė moment tė rėndėsishėm, pasi Psg ka pėrpara sfida si ajo ndaj Benfikės nė Champions League por edhe nė kampionat ndaj Olimpik Marsejė. Parashikimi qė bėjnė mjekėt e skuadrės pariziene e lėnė jashtė tre ndeshjeve tė kampionatit 29 vjecarin si dhe nė atė ndaj Benfikės, nė njė duel direkt pėr kreun e grupit nė Champions League.

 2. #262
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  PSG vazhdon serinė e fitoreve

  PSG vazhdon tė thyejė kundėrshtarėt dhe tė marė fitore. Nė javėn e 8 tė Ligue 1 PSG kl thyer Tolouse me rezultatin e pastėr 2 me 0. Marquinhos dhe mė pas Cavani kanė qėnė protagonistėt e kėsaj fitoreje pėr PSG. Parizienėt kryesojnė kėshtu nė tabelė me 18 pikė njė mė shumė se Monaco e cila nuk ka zhvilluar njė ndeshje.

 3. #263
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Liverpool gjen fitoren me Sunderland

  Mė nė fund Liverpool ėshtė kthyer te fitorja pasi ka thyer Sunderland me rezultatin 3 me 1. U duk si njė transfertė e vėshtirė pėr skuadrėn e kuqe por ajo ka fituar me lehtėsi. Sturridge, dhe njė dopiedė e Suarez kanė qėnė vendimtar pėr kėtė sfidė.

 4. #264
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Superliga: Teuta merr kreun, fiton Skėnderbeu

  Java e fundit e Superiores e ngriti siparin tė shtunėn me katėr ndeshjet e para, qė dhuruan dy fitore tė bollshme 3-0, nė Shkodėr dhe Krujė, por edhe njė fitore 1-0 tė Kukėsit nė Krujė. Barazimi s’i ndahet nė shtėpi Partizanit, sikurse ndodhi edhe kėsaj here me kuqezinjtė e Vlorės. E diela ka pėrmbyllur gjithēka nė kėtė stacion tė garės, me dy ballafaqime tė tjera. Disfata me durrsakėt ka treguar se Tiranės i ka mbetur vetėm emri. Skuadra e Nevil Dedes nuk ka asgjė tė pėrbashkėt me tė shkuarėn e saj, teksa ėshtė shndėrruar nė njė grup lojtarėsh pa ide dhe pa organizim, qė shikohet nga kundėrshtarėt pėr tė marrė pikėt e radhės. Tirana ėshtė mundur 0-2 edhe nė Kavajė, pėrballė Teutės. “Djemtė e detit” janė treguar mjaft efikasė nė konkludim, ndėrkohė qė kryeytetasit kanė shpėrdoruar jo pak. Teuta ripozicionohet nė krye, duke parakaluar kuqeblutė, qė e shijuan “mbretėrimin” e Superiores vetėm 24 orė. Skėnderbeu vijon ngjitjen, ndėrsa ka mbėrritur mė sė fundi edhe zhbllokimi i sulmuesit Pero Pejiē. Njė njgjitje si me ashensor e korēarėve, teksa nga vendi i tetė qė mbanin nė renditje deri mė dje, tashmė e gdhijnė tė tretėt, me dy pikė mė pak se “djemtė e detit” dhe njė tė tillė pas Vllaznisė.

 5. #265
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Eredivisie: Fiton Feyenoord e Twente

  Feyenoord ka fituar duke ju afruar kreut tė tabelės . Heroi pėr skuadrėn nga Rotterdami ėshtė njė italian dhe quhet Graziano Pelle, autor i njė tregolėshi nė suksesin bindės 4-2 nė shtėpi ndaj ADO Den Haag. Nė takimet e tjera tė javės sė tetė nė Eredivisie, NEC Nijmegen vazhdon mos ta njohė shijen e fitores duke u mundur 2-3 nė shtėpi nga Vitesse Arnhem. Heerenveen nuk e pati tė lehtė, por arriti tė mposhtė 2-1 Cambuur, ndėrsa Twente konfirmohet si njė nga skuadrat pretendente pėr titullin me suksesin bindės 5-0 kundėr Groningen.

 6. #266
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Casillas kthehet titullar nė Champions

  Casillas do tė jetė zgjedhja e parė e Ancelottit pėr ndeshjen e Champions League kundėr Kopenhagenit. Portieri i kombėtares spanjolle, i cili u dėmtua nė sfidėn me Galatasaray, ishte nė stolin e rezervave nė derbin me Atleticon, por tashmė duket se ėshtė riaftėsuar plotėsisht dhe tekniku italian ka vendosur ta propozojė qė nga minuta e parė. Kundėr danezėve, Casillas do tė luajė ndeshjen e tij tė 131 nė Champions duke barazuar Clarence Seedorf e duke pasur mbi vete, vetėm Xavin, Maldinin, Giggs dhe Raul Gonzalez, nė kuotėn e 144. Nė Bernabeu, Casillas nuk luante prej plot 260 ditėsh, mė ekzaktėsisht nga sfida me Valencian nė Kupė, dhe nė atė 90 minutėsh mundi tė ruajė portėn e tij tė paprekur, me Realin qė fitoi 2-0.

 7. #267
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Nė Madrid tifozėt kundėr Ancelotti-t

  Komentet e tifozėve por dhe deklaratat e tyre nė media, se skemat e italianit Ancelotti nuk i japin njė identitet skuadrės kanė krijuar krisjen e parė mes fansave dhe trajnerit, aq sa nė “Santiago Bernabeu” kanė filluar tė kėrkojnė shumė shpejt Jose Mourinhon. Mediat, drejtuesit por dhe vetė tifozėt, tė cilėt e urrenin portugezin janė nė unison nė njė pikė, me “The Special One” nė stol, humbje si ajo me Atleticon, apo fitore me zemėr nė dorė si me Elchen nuk ndodhnin kurrė. Fansat e Realit, por dhe Marca, e cila pati njė luftė tė hapur me trajnerin portugez, kanė bėrė prapakthehu duke pranuar, se pėrtej konflikteve jashtė fushe, Real ii Mourinhos, ishte mė i bukur, mė efektiv dhe mė me vetėbesim se ai i Ancelotit.

 8. #268
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Liverpool gjen fitoren me Sunderland

  Mė nė fund Liverpool ėshtė kthyer te fitorja pasi ka thyer Sunderland me rezultatin 3 me 1. U duk si njė transfertė e vėshtirė pėr skuadrėn e kuqe por ajo ka fituar me lehtėsi. Sturridge, dhe njė dopiedė e Suarez kanė qėnė vendimtar pėr kėtė sfidė.

 9. #269
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Manchester United barazon nė Ukrainė me Shakhtar

  Manchester United ka marrė barazimin nė Ukrainė ndaj vendasve tė Shakhtar me rezultatin 1 me 1. Djajt e kuq kanė shėnuar tė parėt me Ėelbeck ndėrsa vendasit kanė barazuart me anė tė Taison nė pjesėn e dytė. Njė lojė me shuėm problem pėr anglezėt tė cilėt edhe nė kampionat kanė reflektuar mjaft probleme. Nė takimin tjetėr tė “Grupit A” Bayer Leverkusen ka fituar 2 me 1 ndaj Real Sociedad. Ndėrkohė nė “Grupin C” u arritėn kėto rezultate:
  Anderlecht 0-3 Olympiakos
  Paris Saint Germain 3-0 Benfica

 10. #270
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Reali i pamėshirshėm ndaj Copenhagen 4-0

  Real Madrid ka dominuar tėrėsisht sfidėn e grupit “B’ nė Santiago Bernabeo ku vendasit kanė pasur pėrballė si mysafir Copenhagėn. Skuadra e Ancelotti ka shėnuar 4 gola dhe nuk ka pėsuar asnjė duke marrė njė fitore bindėse nė kėtė pėrballje. Ronaldo dhe Di Maria janė heronjtė e kėsaj mbrėmė tė cilėt kanė shėnuar secili dopietė.


 
Page 27 of 29 FirstFirst ... 172526272829 LastLast

Similar Threads

 1. Lajme tė reja!
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 20
  Last Post: 12-18-2016, 12:23 PM

Visitors found this page by searching for:

forum.cstalking.com 45-lajme-nga-sporti

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka

Superkupa Skenderbeu fiton pas 11-metershave

futbollit 2013 u 16 agim zeka

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka u16

agim zeka albania u-16agim zeka kombtarja e shqiprisjuventus camp 2013 agim zekakombtarja e futbollit shqiptar u 17 agim zekakombtarja e shqipris u 17 agim zeka algi lapardhaja tiranaagim zeka juventus camp 2013badr 26 eutelsat 16 forumi shqiptargazeta sporti shqiptar agim zekaplisat: behrami ƫshtƫ tradhtarkombetarja shqiptare agim zekakombetarja shqiptare e futbollit 2013-u16 agim zekakombetarja e shqiperise agim zeka u16sadiku armando kete sezonagim zeka u 16

Tags for this Thread