Join TodayPage 28 of 29 FirstFirst ... 1826272829 LastLast
Results 271 to 280 of 285

Thread: Lajme nga Sporti

Bayern i frikshėm merr fitoren nė Angli ndaj City Bayern Munich ka konfirmuar dhe njėherė se ai ėstė kampioni nė

 1. #271
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Bayern i frikshėm merr fitoren nė Angli ndaj City

  Bayern Munich ka konfirmuar dhe njėherė se ai ėstė kampioni nė fuqi i Champions he askush nuk do ta ketė tė lehtė me tė. Gjermanėt kanė fituar 3 me 1 nė Angli nė njė ndeshje e cila dhuroi spektakėl. Golat pėr skuadrėn e drejtuar nga Pep Guardiola u shėnua nga Ribery, Muller dhe Roben, ndėrsa goli I vetėm pėr anglezėt u shėnuar nga Negredo. Nė takimin tjetėr tė “Grupit D” CSKA Moscoė ka fituar 3-2 ndaj Viktoria Plzen.

 2. #272
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Giggs: Rezultatet e dobėta janė pėrgjegjėsi e gjithė skuadrės

  Ryan Giggs ka dalė kundėr skuadrės sė tij duke thėnė se janė vetė lojtarėt e Manchester United pėr t’u fajėsuar pėr fillimin e dobėt tė klubit nė sezonin e ri, por shpreson se gjėrat do tė kthehen nė kėmbė tė mbarė. Kampionėt e Premier Ligės aktualisht qėndrojnė nė vendin e 12-tė tė tabelės me shtatė pikė nga gjashtė ndeshjet e para. Por Giggs, ėshtė optimist se gjėrat do tė ndryshojnė. “Nuk ishte fillimi mė i mirė i sezonit, por gjėja e mirė pėr kėtė ėshtė se ne kemi shumė kohė pėr t’i rregulluar gjėrat. Nuk mund tė marr pėrgjegjėsinė pėr atė ēfarė ka ndodhur. Ne thjesht nuk kemi luajtur aq mirė sa mundemi si individė dhe si ekip. Rezultatet kanė treguar se ne nuk kemi luajtur aq mirė sa mundemi.

 3. #273
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Ribery: Po jap mė shumė se Messi e Ronaldo nė fushė

  Futbollisti i kombėtares franceze Franck Ribery mendon se ai punon mė shumė nė fushė se dy yjet e la Ligas, rivalėt e tij kryesorė pėr Topin e Artė, dhe e ndihmon mė tepėr se ta ekipin nė aspektin mbrojtės. Ribery luajti njė rol thelbėsor nė triumfin e trefishtė historik pėr Bayern nė sezonin 2012-2013 si dhe ėshtė shfaqur nė formė impresive nė muajt e parė tė sezonit tė ri, duke u bėrė njė nga favoritėt pėr tė zbritur nga froni yllin e Barcelonės Lionel Messi. “ Nė krahasim me ta, unė punoj shumė mė tepėr. Unė bėj shumė mė tepėr nė mbrojtje se Messi dhe Ronaldo dhe dhuroj gjithashtu mė shumė asiste. Do tė ishte fantastike qė kėtė sezon ta fitoja Topin e Artė pasi kam shanset pėr ta bėrė kėtė. Unė kam edhe mė shumė besim te vetvetja se mė parė dhe kjo duket nė fushė. Jam nė kulmin e formės time dhe po shėnoj shumė gola. Me tė vėrtet qė po argėtohem nė fushė”. Franck Ribery fitoi para pak kohėsh trofeun e lojtarit mė tė mirė tė Uefas pėr sezonin e kaluar dhe tani synon Topin e Artė qė ėshtė fituar tre herė rradhazi nga Lionel Messi qė kur trofeu u shkri me cmimin e Fifas pėr lojtarin mė tė mirė nė botė.

 4. #274
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Wenger kėrkon Shaqirin

  Sipas tabloidit britanik ‘The Guardian’, menaxheri Arsene Wenger e do Xherdan Shaqirin nė Emirates Stadium dhe pėr futbollistin kosovar, klubi anglez ėshtė i gatshėm ti paguajė 15 milionė funte. 21-vjeēari ėshtė pjesė e rėndėsishme e Bayern Munich, edhe pse nuk po luan nė formacionin bazė.

 5. #275
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  KE hetime ndaj Real Madrid e Barcelona

  Komisioni Europian ėshtė duke hetuar Realin e Madridit dhe Barcelonėn, nė kuadrin e njė hetimi tė nisur nė vitin 2009 pėr trajtimin e pabarabartė tė kėtyre klubeve nė kuadrin ligjor dhe ndihmat e marra nga shteti spanjoll, krahasuar me trajtimin ne vendet e tjera europiane. Zėvendėspresidenti i KE-sė, Joaquin Almunia konfirmoi se “Komisioni ėshtė duke hetuar trajtimin e ndryshėm tė klubeve profesioniste tė futbollit nė Spanjė”. Konkretisht, KE ėshtė duke studiuar pozicionin ligjor tė Realit tė Madridit, Barcelonės, Athletic Bilbaos dhe Osasunės, qė nuk janė shoqėri anonime dhe lejojnė shtimin e bazės sė aksionerėve nė baza pothuajse tė pėrvitshme, pa caktuar njė limit aksionesh. Njėkohėsisht, po hetohen gjithashtu disa raste tė kalimit tė disa pronave publike, nėn pronėsinė e klubeve tė futbollit, gjithashtu i konsideruar njė avantazh i padrejtė, nėse vėrtetohet, nė pikėpamjen e Komisionit Europian.

 6. #276
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Vettel mė i preferuar se Michael Schumacher

  Sebastian Vettel, 3 herė kampion Bote nė Formulėn 1, ėshtė qė tani njė personazh mė i dashur pėr gjermanėt sesa Michael Schumacher, i cili ka fituar 7 tituj nė tė njėjtin sport. Ky ėshtė rezultati i njė sondazhi tė publikuar nga gazeta ‘Bild’. Kampioni i Red Bullit ka marrė 74.7% tė pėlqimeve, ndėrsa Schumacher 68.5%. Sondazhi ėshtė realizuar nga njė ndėrmarrje qė studion tregun duke marrė parasysh “impaktin publicitar” tė kėtyre dy pilotėve. Vettel mund Schumacherin vetėm nė Gjermani, pasi nė vendet e tjera tė Europės Perėndimore ish-piloti i Ferrarit vazhdon tė ruajė kryesimin.

 7. #277
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  15 mijė euro gjobė pėr Lorik Canėn

  Mesfushori kosovar, Lorik Cana, jo vetėm qė ėshtė skualifikuar pėr njė ndeshje, por ka marrė edhe njė gjobė prej 15 mijė eurosh nga Komisioni Disiplinor i Serie A. Cana ėshtė gjobitur pėr shkak tė protestave ndaj arbitrit nė pėrfundim tė ndeshjes kampionale mes Lazios dhe Fiorentinės (0:0), tė zhvilluar fundjavėn e shkuar. Ai ėshtė skualifikuar pėr shkak se ka marrė kartonin e tretė tė verdhė pas shtatė xhirove tė zhvilluara nė Serie A. Cana, 30-vjeēar, ka kontratė me Lazion deri nė vitin 2016.

 8. #278
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Sfidat delikate tė Eleminatoreve Brazil 2014

  Nė pėrballjet eleminatore Brazil 2014 ka dhe mjaft pėrballje delikate. Greqia ka pėrpara provėn e vėshtirė nė Karaiskaqi pėrballė Sllovakisė. Me 19 pikė formacioni Helen ndan vendin e parė me Bosnje Hercegovinėn, qė nė letėr ka njė sfidė tė lehtė pėrballė Liechtenstein. Nė grupin G sllovakėt me liderin Hamsik kanė 12 pikė nė vendin e tretė dhe janė jashtė shanseve pėr kualifikim, por mund tė bėjnė surprizėn e hidhur pėr Greqinė. E njėjta situatė ėshtė pėr kryesuesit e Grupit H tė Anglisė. Skuadra e Roy Hodgson luan nė shtėpi pėrballė Malit tė Zi, qė ka vetėm njė pikė mė pak, nė vendin e tretė me 15 pikė. Pėrfaqėsuesja e 3 luanėve duhet tė fitojė me ēdo kusht, ashtu sikurse malazezėt, sespe humbja jo vetėm do ta zbriste ngė kreu, por do tė rrezikonte edhe kualifikimin, nė rastin kur Ukraina, gjithashtu me 15 pikė, do tė fitonte me Poloninė. Kujdes duhet tė bėjnė edhe kampionėt nė fuqi tė botės nė Grupin I. Spanja pret Bjellorusinė e vendit tė fundit, por nė kėtė ndeshje iberikėt e kanė tė ndaluar tė dėshtojnė. Me 14 pikė, Vincente del Bosque rikuperon ndeshjen e fundit tė raundit tė 7, duke synuar tė shkėputet nga shoqėria e Francės nė vendin e parė. Nuk ka problem formacioni pėr Furitė e kuqe, qė synojnė sigurisht kualifikimin si kokė grupi nė Brazil 2014.

 9. #279
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Derbi i kryeqytetit ėshtė i Partizanit

  Partizani ka fituar 1-0 derbin e kryeqytetit ndaj Tiranės nė njė ndeshje qė u vendos nga njė gabim i rėndė i portierit tė bardhebluve. Goli i vetėm i takimit u shėnua nė minutėn e 56, kur Caka grushtoi keq njė top tė lartė nė zonė duke ia bėrė punėn tė lehtė Demirit, i cili thjesht e shtyu topin nė portėn e boshatisur. Me kėto tri pikė, Partizani renditet nė vendin e tretė tė klasifikimit tė Superligės. Tė kuqtė kanė grumbulluar 14 pikė, njė mė pak se Teuta dhe Skėnderbeu, skuadra qė ndajnė sė bashku kryesimin. Ndėrsa bardheblutė e Tiranės e gjejnė veten nė vendin e 10 me vetėm 7 pikė.

 10. #280
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Bale vuan nga shtylla kurrizore

  Gareth Bale vuan nga njė dėmtim nė shtyllėn kurrizore. Kėshtu thotė e pėrditshmja spanjolle “Marca”, qė zbulon problemin e anėsorit uellsian, i blerė nė verė nga Real Madrid me shifrėn astronomike mbi 90 milionė euro. Mjekėt e klubit spanjoll, njofton “Marca”, e kanė zbuluar problemin, qė konsiston nė njė lėvizje tė unazave fibroze qė lidhin shtyllėn kurrizore me legenin e trupit, gjatė vizitave mjekėsore tė Bale. Pėr mė tepėr, lojtari duhet tė pėrjetojė edhe vuajtjet nga njė efekt anėsor i dėmtimit nė fjalė. Pėr momentin ai nuk ndjen dhimbje, por nuk pėrjashtohet mundėsia qė nė tė ardhmen t’i nėnshtrohet njė ndėrhyrjeje kirurgjikale.


 
Page 28 of 29 FirstFirst ... 1826272829 LastLast

Similar Threads

 1. Lajme tė reja!
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 20
  Last Post: 12-18-2016, 12:23 PM

Visitors found this page by searching for:

forum.cstalking.com 45-lajme-nga-sporti

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka

Superkupa Skenderbeu fiton pas 11-metershave

futbollit 2013 u 16 agim zeka

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka u16

agim zeka albania u-16agim zeka kombtarja e shqiprisjuventus camp 2013 agim zekakombtarja e futbollit shqiptar u 17 agim zekakombtarja e shqipris u 17 agim zeka algi lapardhaja tiranaagim zeka juventus camp 2013badr 26 eutelsat 16 forumi shqiptargazeta sporti shqiptar agim zekaplisat: behrami ƫshtƫ tradhtarkombetarja shqiptare agim zekakombetarja shqiptare e futbollit 2013-u16 agim zekakombetarja e shqiperise agim zeka u16sadiku armando kete sezonagim zeka u 16

Tags for this Thread