Join TodayPage 29 of 29 FirstFirst ... 19272829
Results 281 to 285 of 285

Thread: Lajme nga Sporti

De Basi pranon tė rinovojė me Shqipėrinė Gianni De Biasi pranon se ka arritur akordin me Dukėn pėr tė rinovuar,

 1. #281
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  De Basi pranon tė rinovojė me Shqipėrinė

  Gianni De Biasi pranon se ka arritur akordin me Dukėn pėr tė rinovuar, ndėrkohė qė shprehet optimist pėr tė ardhmen e Shqipėrisė. Pėr humbjen me Zvicrėn, ai “dėnon” fatin dhe diferencėn nė kualitet tė lojtarėve, si arsyen qė vulosi edhe takimin.

 2. #282
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Argjentina fiton edhe pa Messi-n

  Edhe pse tė kualifikuar tashmė dhe pa yllin e saj Lionel Messi Argjentina sėrish vazhdon tė fitojė nė grupin eleminator tė Amerikės sė Jugut. “Albicelestet” kanė triumfuar 3-1 pėrballė Perusė nė ndeshjen e orėve tė para tė mėngjesit tė sotėm falė njė dopiete tė Ezequiel Lavezzit dhe njė goli tė Rodrigo Palacios. Miqtė kaluan tė parėt nė avantazh me anė tė Claudio Pizarro qė nė minutėn e 21 por avantazhi i tyre zgjati vetėm dy minuta pasi ylli i PSG-sė barazoi nė minutėn e 23. Por Lavezzi nuk u ndal kėtu: nė minutėn e 35 ai shėnboi edhe golin e dytė duke i mbyllur 45 minutat e para nė avantazh. Me fillimin e pjesės sė dytė Rodrigo Palacio do tė realizonte edhe golin e tretė duke vulosur kėshtu edhe rezultatin final tė takimit.

 3. #283
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Birsa i jep fitoren Milan-it

  Milan mori njė fitore tė rėndėsishme nė “San Siro” nė javėn e 8-tė tė Serisė A pėrballė Udineses. Formacioni i Allegrit, i cili vinte nė kėtė takim me shumė mungesa, ia doli tė triumfonte me rezultatin 1-0 kundėr ekipit tė Guidolin. Goli pėr kuqezinjtė u realizua nga Birsa nė minutėn e 22’. Edhe pse miqtė u munduan tė ēonin gjithēka nė barazpeshė me anė tė disa rasteve nga Di Natale,finalizimet nuk ishin tė sakta. Me kėtė sukses Milani ngjitet nė koutėn e 11 pikėve, teksa tashmė duhet tė mendojė pėr sfidėn delikate nė Champions League ndaj Barcelonės ditėn e martė.

 4. #284
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Ibrahimoviē e Cavani show te PSG

  PSG ka qėne pamėshirshme ndaj Bastia duke e shkatėrruar me rezultatin 4 me 0. Ibrahimoviē dhe Cavani kanė qė dy protagonistėt e kėsaj mbrėmje duke shėnuar dopieta. Klasi i suedezit dhe ai i uruguajanit kanė dhuruar emocione dhe spektakėl nė Kampionatin Francez.

 5. #285
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Superliga: Teuta ndal Skėndėrbeun

  Ballafaqimi i dy skuadrave kryesuese tė Superligės, ka dhuruar emocione nė stadiumin e Skėndėrbeut ku gjithcka u mbyll 1-1. Vetėm pas 10 minutash lojė “Djemtė e Detit” mbetėn me 10 lojtarė, pasi Da Silva merr karton tė kuq pasi shkakton njė ndėrhyrje tė parregullt ndaj Pejicit duke i hequr mundėsinė pėr tė shėnuar. Megjithatė nė mbyllje tė pjesės sė parė, Daniel Xhafa shėnon njė supergol, me njė goditje mjeshtėrore me kokė, duke cuar topin aty ku nuk mund tė arrinte dot Shehi. Me fillimin e pjesės sė dytė korcarėt edhe nė superioritet numerik, kėrkojnė me ngulm golin e barazimit dhe e gjejnė me Morinėn, lojtarin e aktivizuar nė 45 minutat e dyta. Minutat e tjera dhuruan emocionet e njė Teute qė mbrohej mjaft mirė dhe njė Skėndėrbeu tė pafuqishėm pėr tė gjetur rrugėn e fitores.


 
Page 29 of 29 FirstFirst ... 19272829

Similar Threads

 1. Lajme tė reja!
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 20
  Last Post: 12-18-2016, 12:23 PM

Visitors found this page by searching for:

forum.cstalking.com 45-lajme-nga-sporti

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka

Superkupa Skenderbeu fiton pas 11-metershave

futbollit 2013 u 16 agim zeka

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka u16

agim zeka albania u-16agim zeka kombtarja e shqiprisjuventus camp 2013 agim zekakombtarja e futbollit shqiptar u 17 agim zekakombtarja e shqipris u 17 agim zeka algi lapardhaja tiranaagim zeka juventus camp 2013badr 26 eutelsat 16 forumi shqiptargazeta sporti shqiptar agim zekaplisat: behrami ƫshtƫ tradhtarkombetarja shqiptare agim zekakombetarja shqiptare e futbollit 2013-u16 agim zekakombetarja e shqiperise agim zeka u16sadiku armando kete sezonagim zeka u 16

Tags for this Thread