Join TodayPage 4 of 29 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 31 to 40 of 285

Thread: Lajme nga Sporti

Tifozėt e Dinamos sė Zagrebit, homazhe madhėshtore Kuzhesė Pėrgjithmonė do tė jesh njėri prej nesh”. Kjo ėshtė motoja me tė

 1. #31
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Tifozėt e Dinamos sė Zagrebit, homazhe madhėshtore Kuzhesė

  Pėrgjithmonė do tė jesh njėri prej nesh”. Kjo ėshtė motoja me tė cilėn tifozėt e Dinamos sė Zagrebit do bėjnė homazhe nė nderim tė ish-trajnerit tė Kombėtares shqiptare dhe shumė ekipeve tė tjera nė mbarė globin, Josip Kuzhe. Pėr 20 orė rresht, nė ambientet e stadiumit tė qytetit, grupimi tifozerik “Bad Blue Boys” do tė ndezė qirinj dhe do tė pėrkujtojė njė trajner tė madh, tė cilin Kombėtarja jonė ka pasur fatin ta ketė nė drejtim. “Jemi nė zi”, – kanė deklaruar tifozėt, ndėrkohė qė lanēuan edhe njė nismė pėr mbledhjen e fondeve, tė cilat do tė shėrbenin pėr tė bėrė banderola dhe blerė qirinj, qė do tė nevojiteshin gjatė homazheve. Pėr kėtė arsye, ata kanė kėrkuar pjesėmarrje masive nga tė gjithė tifozėt. Nuk duhet tė harrojmė se pak kohė mė parė ishte pikėrisht ky grupim, qė i bėri njė surprizė Kuzhesė nė shtratin e njė prej spitaleve nė Zagrebit ku ai ishte i shtruar. Gjatė kohės qė ishte nėn drejtimin e Kombėtares, Josip Kuzhe pėsoi njė hemorragji cerebrale, e cila e detyroi tė shtrohej urgjentisht nė spital dhe tė luftonte me vdekjen. Sėmundja e tij mori vėmendjen e tė gjithėve dhe ish-trajneri i Kombėtares u vizitua nga personalitetet mė tė larta tė vendit dhe tifozėt kuqezinj. Kuzhe arriti ta kalonte periudhėn e vėshtirė nė atė kohė, ndėrsa kur u largua i falėnderoi tė gjithė pėr mbėshtetjen.

 2. #32
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Lojtari i Vllaznisė, Hoti ishte dėnuar pėrjetė, Komisioni i Apelit e fal

  Shefik Hoti, njė nga futbollistėt e dėnuar pak javė mė parė nga Komisioni i Disiplinės pėr rrahje tė gjyqtarit tė ndeshjes sė Kategorisė sė Tretė mes Shkodrės dhe Partizanit B, mund t’u rikthehet qė nga dita e sotme aktiviteteve zyrtare tė futbollit. Lojtari, i cili ishte dėnuar nga Disiplina pėrjetėsisht larg futbollit, ka bėrė kėrkesė nė Komisionin e Apelit pėr falje. Ky i fundit e ka falur nė njė mbledhje qė ka zhvilluar vetėm pėr kėtė ēėshtje gjatė ditės sė djeshme. Deri nė kėtė pikė nuk ka asgjė tė veēantė, pasi kemi tė bėjmė me njė procedurė standarde, qė ndjekin komisionet pranė FSHF-sė. Mirėpo, nė kėtė vendim, e dyshimtė ėshtė baza mbi tė cilin ėshtė marrė ai. Nė lajmėrimin e bėrė nga FSHF-ja nuk ka asnjė arsye madhore pėr ta falur njė lojtar, i cili, nė bashkėpunim me shokėt e skuadrės, ka gjakosur njė gjyqtar brenda fushės sė blertė. Nė vendimin e Komisionit tė Apelit nuk pėrcaktohet as neni mbi tė cilin ėshtė marrė vendimi, ēka ėshtė mė minimalja nė raste tė tilla, apo ndonjė arsye tjetėr pėr kėrkim faljeje ndaj arbitrit, apo gjithēka qė mund tė justifikonte njė vendim tė tillė qė, i ardhur nė kėtė mėnyrė, tė lė dyshime.

 3. #33
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Zeqiri nė Bukuresht, pritet firma me Dinamon

  Hair Zeqiri mund tė firmosė pėr Dinamon e Bukureshtit. Lajmi bėhet i ditur nga mediat rumune, tė cilat nuk kanė kursyer edhe elozhet pėr mesfushorin shqiptar, paēka se e njohin pak ose aspak. Ka qenė vetė trajneri i Dinamos, George Multesku, i cili ka kėrkuar qė ta shikojė lojtarin nė ndonjė seancė stėrvitore, para se tė ulen mė pas nė bisedime me klubin pėr njė kontratė tė mundshme. Zeqiri ka udhėtuar drejt Rumanisė ditėn e mėrkurė dhe nga dje ėshtė vėnė nė dispozicion tė teknikut tė Dinamos sė Bukureshtit. Mesfushori 24-vjeēar, 190 cm, ka luajtur sezonin e fundit te Flamurtari i Vlorės, ku, mė sė shumti pėr shkak tė dėmtimeve, nuk u aktivizua rregullisht. Ndėrsa nė 2011-2012 ai pati njė aventurė edhe te Rizespor nė kampionatin turk, por nė fund u largua pėr faktin se me ndryshimin e trajnerit nuk gjeti mė hapėsira aktivizimi. Gjithsesi, kjo nuk e ka kushtėzuar futjen nė tratativa me njė klub gjigand si Dinamo, i cili, sipas teknikut tė sapoemėruar, ka njė nevojė urgjente pėr njė lojtar tė tipit Zeqiri, qė ka cilėsi tė mira organizative. Sakaq, mediat i kanė mėshuar edhe faktit se lojtari ėshtė pjesė e ekipit tonė pėrfaqėsues, edhe pse nuk ėshtė grumbulluar nga De Biazi nė ndeshjet e fundit. Por, ajo ēka i shtyn mė shumė rumunėt pėr ta bėrė tė tyrin lojtarin shqiptar ėshtė fakti se Zeqiri aktualisht ėshtė i lirė, pa kontratė, ndaj Dinamo do ta afronte me kosto zero. Ky ėshtė njė ndėr tė shumtat raste (gati tė panumėrta) kur lojtarėt shqiptarė, tė rritur nė klubet e Superiores, largohen nga Shqipėria me parametėr zero, kjo pėr shkak tė filozofisė provinciale dhe joprofesionale tė drejtuesve tė klubeve tona. Flamurtari, nėse Zeqiri do tė firmosė pėr Dinamon, do pėrfitonte vetėm njė shumė tė vogėl parash si klubi mėmė, ai qė e ka nxjerrė futbollist (ka dalė nga akademia e Flamurtari). Nė tė njėjtat kushte, pra me kosto zero, u largua nga Vlora para dy vitesh edhe Odise Roshi te Kėlni nė Gjermani. Ndėrkaq, kujtojmė se te Dinamo e Bukureshtit ka luajtur mė parė edhe Sulejman Demollari (i konsideruar si lojtari i huaj mė i mirė qė ka luajtur historikisht te kjo skuadėr), Perlat Musat dhe Elis Bakaj. Ky i fundit qėndroi vetėm njė sezon e gjysmė dhe mė pas u largua drejt Ukrainės te Ēernomorets.

  Luksemburgu, leksion kuqezinjve
  Luksemburgu e mundi me meritė Kombėtaren shqiptare U-16 nė turneun qė po zhvillohet nė Durrės dhe kryeson i vetėm tabelėn e renditjes me tri pikė mė shumė se kuqezinjtė. Ndeshja ishte e rėndėsishme pėr tė dyja ekipet, pasi ai qė dilte i fituar ishte shumė afėr triumfit. 16-vjeēarėt nga Luksemburgu duket se ishin mė tė vendosur pėr tė dalė fitimtarė nga pėrballja direkte me Shqipėrinė, duke luftuar mė fort dhe fituar 3-1. Miqtė shėnuan nė minutėn e 11-tė me Flies, por shpejt vjen dhe reagimi i kuqezinjve, tė cilėt pas vetėm 5 minutave dėrgojnė gjithēka nė baraspeshė me Demajn. Nė tė 31’, Muratoviē befason vendėsit kur shėnon golin e avantazhit pėr Luksemburgun dhe nė pjesėn e dytė, Karlson mbylli llogaritė nė minutėn e 72-tė.

 4. #34
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Gatuzo kėmbėngul pėr Erjon Bogdanin

  Nuk ka sezon merkatoje, nė dimėr apo nė verė, qė emri i Erjon Bogdanit nuk lakohet sa te njė skuadėr te tjera. Sot, edhe pse ėshtė 36 vjeē, pėrsėri mbetet nė qendėr tė vėmendjes sė disa klubeve, tashmė tė Serisė B nė Itali. Duke qenė se Siena ra nga kategoria dhe lojtarit i pėrfundoi kontrata, disa skuadra e kanė vėnė nė krye tė listės sė dėshirave, por skuadra qė e josh mė shumė sulmuesin, jo vetėm pėr ofertėn financiare, por edhe pėr shkak tė emrit tė madh qė mbart, ėshtė Palermo. Klubi sicilian, i cili drejtohet nga njė president karizmatik (por edhe problematik) si Mauricio Zamparini, pas shumė vitesh zbriti njė kategori mė poshtė. Nė kėtė kontekst, nga skuadra do tė largohen shumė lojtarė, tė cilėt konsiderohen si tė shumėpaguar. Nėn “petkun” e njė revolucionisti nė skuadėr, Zamparini emėroi vetėm para pak ditėsh nė krye tė pankinės ish-futbollistin e Milanit, Xhenaro Gatuzo, i cili ka hartuar menjėherė njė listė tė gjatė pėr merkaton e Palermos. Sa i pėrket repartit tė sulmit, mes shumė emrave tė rinj si: Kajl Laferti (Sion), Osarimen Xhulio Ebagua (Varese), Mateo Ardemanji (Modena) dhe Daniele Kaēia (Verona), rezulton edhe ai i Erjon Bogdanit. Duke qenė se Gatuzo e njeh mirė sulmuesin shqiptar, pasi e ka pasur kundėrshtar pėr shumė sezone nė Serinė A, ka kėmbėngulur qė klubi tė arrijė njė marrėveshje pėr ta pasur Bogdanin nė skuadėr. Tekniku i ri kėrkon tė krijojė njė skuadėr tė alternuar me lojtarė tė rinj, qė mund tė vlejnė edhe pėr tė ardhmen me “veteranė”, tė cilėt mund tė kontribuojnė ndjeshėm, qė Palermo tė rikthehet qė sezonin e ardhshėm nė elitėn e futbollit italian.

 5. #35
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Mbrojtėsi Sadiku, drejt Turqisė te Rizespori

  Qendėrmbrojtėsi kosovar me pasaportė suedeze, Loret Sadiku, po kėrkohet me ngulm nga skuadra turke Rizespor. Ekipi i famshėm turk, qė kėtė edicion u rikthye nė elitėn e futbollit, ėshtė tejet i interesuar pėr mbrojtėsin 21-vjeēar, i cili po kėrkohet nga Suedia dhe Shqipėria qė ta inkuadrojnė nė ekipet pėrfaqėsuese. Siē kanė raportuar mediat suedeze, skuadra turke ka shprehur interesim pėr tė, ndėrsa nė ditėt nė vijim mund tė ketė diēka konkrete. Sakaq, agjenti i lojtarit Hasan Cetinkaja ka bėrė tė ditur se Rizespor do tė ishte njė mundėsi e mirė pėr Sadikun. “Nė rast transferimi nė Rizespor, do tė ishte njė hap shumė i madh pėr Loretin, por do tė flasim mė vonė pėr kėtė”, – tha Cetinkaja. Kujtojmė qė lojtari u zbulua si njė i ri me talent dhe qė vlente pėr ekipin tonė kombėtar nga menaxheri i kuqezinjve Alban Bushi. Mirėpo, nė momentin kur Sadiku po pėrgatiste dokumentacionin, u telefonua edhe nga Federata suedeze, ēka bėri qė lojtari ta vinte nė dilemė aktivizimin e tij me Shqipėrinė.

 6. #36
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Hidi firmos pėr Apollon Limasolin

  Isli Hidi bėn njė zgjedhje surprizė pėr tė vazhduar karrierėn nė Qipro. Portieri shqiptar ka firmosur dje zyrtarisht pėr Apollon Limasolin, teksa kontrata ėshtė 1-vjeēare me tė drejtė rinovimi pėr njė sezon tjetėr. Nė njė kohė qė vetėm njė muaj mė parė ishte pjesė e AEL Limasolit, tashmė 32-vjeēari ka zgjedhur skuadrėn tjetėr rivale nė qytetin ishullor. Apolloni dhe AEL-i janė ekipe tė njė qyteti dhe derbi mes tyre ka dekada tė tėra qė ėshtė shumė i zjarrtė. Dje, mediat qipriote i kanė bėrė jehonė tė madhe lajmit pėr transferimin e portierit tek Apolloni. Ndėrkohė vetė Hidi, i kontaktuar nga “Panorama Sport”, ka treguar edhe arsyet e kėsaj zgjedhjeje. “Ėshtė e vėrtetė qė kam firmosur me klubin qė ėshtė rivali mė i madh i AEL-it, ekipit ku luajta pėr dy vite dhe u shpalla kampion nė Qipro. Megjithatė, nuk besoj se ky kalim do tė ndihet shumė tek unė personalisht. Nė qytetin e Limasolit sigurisht qė ndihet shumė, por jam futbollist profesionist dhe ofertėn qė mė bėnė nuk mund ta refuzoja. Ende nuk e kam provuar ndjesinė e derbit si kundėrshtar, pasi sigurisht nuk ėshtė e lehtė tė kalosh te rivali mė i madh i AEL-it”.

 7. #37
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Partizani, vijnė 3 lojtarė

  Tre mbrojtės kanė nėnshkruar dje kontrata 3-vjeēare me tė kuqtė, prezantohen nė klub.

  Krasniqi e Ibrahimi tė Prishtinės e Murati i Shkėndijės.

  Partizani bėn tri goditjet e para zyrtare nė kėtė start tė merkatos sė verės, duke firmosur me dy futbollistė kosovarė dhe njė shqiptaro-maqedonas. Ashtu siē ishte lajmėruar edhe mė parė, tė kuqtė kanė preferuar tregun kosovar dhe atė maqedonas pėr tė ndėrtuar ekipin e Superiores. Besnik Krasniqi dhe Labinot Ibrahimi tė Prishtinės, sė bashku me Mevlan Muratin e Shkėndijės sė Tetovės, janė tre lojtarėt qė kanė nėnshkruar dje me klubin e kuq. Firmosja e kontratave dhe prezantimi i tyre ėshtė bėrė nė zyrat e klubit te “Lion Park”. Lojtarėt kanė nėnshkruar kontrata 3-vjeēare. Duket se tė kuqtė kanė njė plan tė qartė pas rikthimit nė Superiore. Kontrata afatgjata dhe njė ekip jo thjesht pėr njė sezon. Megjithėse ishin tri prezantimet zyrtare tė tė kuqve nė kėtė merkato vere, ēuditėrisht klubi nuk e ka bėrė kėtė pėrpara mediave, duke mos lajmėruar asnjė prej organeve mediatike. Lojtarėt janė takuar me drejtuesit mė tė lartė tė klubit, ku njė prej tyre ishte drejtori i Pėrgjithshėm, Eduard Prodani. Bisedat dhe marrėveshja duket se ishin arritur mė parė dhe dje ėshtė bėrė vetėm nėnshkrimi i kontratave. Nė fund, vetėm hedhja e firmave dhe njė foto me fanellat e Partizanit nė duar. Nė kėtė mėnyrė, skuadra kryeqytetase hap zyrtarisht merkaton. Qė ditėt e para tė pėrfundimit tė kampionatit, drejtuesit e klubit bėnė tė ditur se do tė ndėrtohej njė ekip cilėsor dhe me synime afatgjata. Ndryshe nga vitet e tjera, vėmendja u pėrqendrua te tregu kosovar dhe ai maqedonas. Stafi teknik i kryesuar nga trajneri Hasan Lika, sė bashku me drejtorin e klubit, Prodani, udhėtuan drejt Kosovės dhe ndoqėn nga afėr lojtarė tė ndryshėm. Gjithashtu, tė kuqtė organizuan pėrpara disa javėsh edhe njė ndeshje miqėsore me njė seleksionim lojtarėsh nga Maqedonia pėr tė piketuar lojtarė tė ndryshėm. Hapi i parė konkret u hodh dje, me nėnshkrimin e kontratave me kėta tre futbollistė. Megjithatė, nga kryeqytetasit ėshtė bėrė e ditur se nė ditėt nė vijim do tė ketė edhe prezantime tė tjera. Gjithēka ka nisur nga mbrojtja, pasi tė tre futbollistėt e afruar dje luajnė nė repartin defensiv. Tani priten mesfushorė dhe sulmues.

 8. #38
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Firmos dhe Alban Hoxha, Partizani i bėn 4

  Kontratė 2-vjeēare pėr portierin. “Vij me njė qėllim tė caktuar, tė fitoj edhe kėtu. Partizani pėrgjegjėsi e madhe, por do ia dal”.

  Ledjo Seferkolli

  Tashmė ėshtė zyrtare, Alban Hoxha ėshtė njė lojtar i Partizanit. Portieri 25-vjeēar ka nėnshkruar njė kontratė 2-vjeēare me klubin e kuq, duke u bėrė kėshtu i katėrti lojtar qė firmos pėr Partizanin nė kėtė periudhė merkato. Pas treshes Mevlan Murati, Labinot Ibrahimi dhe Besnik Krasniqi, dje tė kuqtė e kanė ēuar nė 4 numrin e lojtarėve tė afruar, duke i shtuar kėshtu dhe portierin Alvan Hoxha. Nė kėtė mėnyrė Partizani ka vendosur tė “blindojė” edhe portėn pėr sezonin e ri. Lajmi pėr firmėn e Hoxhės ėshtė bėrė i ditur nga zyra e shtypit e Partizanit. Ka qenė zėdhėsi i kėsaj skuadre, Olsi Ranxhi, qė ka theksuar se mes Partizanit dhe Alban Hoxhės gjithēka ėshtė zyrtare. Pas tij, kėtė e ka konfirmuar edhe vetė portieri, qė ka saktėsuar dhe kohėzgjatjen e kontratės sė tij me klubin kryeqytetas. “Alban Hoxha ėshtė njė lojtar i Partizanit. Lojtari ėshtė prezantuar nė klub dhe pėr dy vitet e ardhshėm do tė mbrojė portėn e Partizanit”, ka deklaruar Olsi Ranxhi. Duhet thėnė se konkrata e firmosur nga Hoxha ka njė ndryshim, pas disa modifikimeve tė vogla. Kėshtu, fillimisht ishte folur pėr njė kontratė 1+1, por me rishikimin e saj, kontrata ėshtė transformuar nė dy vjet tė plotė. Ashtu sikurse ka ndodhur dhe me blerjet e tjera, edhe nė rastin e portierit Hoxha, nga klubi nuk ėshtė bėrė i ditur asnjė detaj financiar i kontratės. Alban Hoxha, nė kėtė mėnyrė, bėhet i katėrti lojtar qė Partizani zyrtarizon nė merkato. Pas firmės me tė kuqtė, Hoxha ka dhėnė pėrshtypjet e para pėr gazetėn.

  - Emri juaj u pėrfol qė pa filluar ende merkato. Por u desh pak kohė deri nė finalizimin e saj…

  - E di kėtė gjė dhe e kam shpjeguar edhe pėr gazetėn tuaj. Kisha biseduar mė parė me trajnerin Lika dhe drejtorin Prodani nė lidhje me njė kontratė tė mundshme. Pėr njė arsye apo pėr njė tjetėr gjėrat u vonuan por tani gjithēka ėshtė e mbyllur. Kam firmosur pėr Partizanin dhe do tė jem pjesė e kėsja skuadre nė dy vitet e ardhshėm.

  - Mund tė na thoni disa detaje tė kontratės?

  - Kam firmosur njė kontratė pėr dy vjet me Partizanin. Fillimisht, kisha nė dorė njė kontratė 1+1, por mė pas e ripamė sė bashku dhe arritėm nė zgjidhjen pėrfundimtare pėr tė firmosur pėr dy vjet mė Partizanin.

  - Tė gjithė janė tė interesuar pėr ndonjė detaj financiar…

  - Diēka e pritshme kjo. Tė gjithė duan tė dinė sa fitojmė ne lojtarėt. Unė di tė them se kjo ėshtė njė kontratė personale mes meje dhe Partizanit. Ajo qė ka mė shumė rėndėsi ėshtė se jam i kėnaqur pėr shumėn qė kam firmosur. Ndaj preferoj tė qėndrojmė kėtu.

  - Ēfarė do tė thotė pėr ju, tė firmosni pėr njė klub si Partizani?

  - Padyshim ėshtė njė nga klubet mė me shumė histori nė futbollin shqiptar. Tė luash pėr Partizanin ėshtė njė pėrgjegjėsi e madhe.

  - Jeni gati ta pėrballoni kėtė pėrgjegjėsi?

  - Unė do tė mundohem qė t’ia shpėrblej drejtuesve tė Partizanit kėtė investim qė ata kanė bėrė pėr mua. Sikurse dhe besimin qė ata kanė treguar pėr mua. Sa pėr pėrgjegjėsinė, unė e di fare mirė se ēfarė do tė thotė tė luash nė njė skuadėr tė madhe. Shikoni, unė kam luajtur mė parė edhe pėr Dinamon. Madje kam fituar dhe kampionatin me kėtė skuadėr. Ndaj e di fare mirė se ēfarė do tė thotė tė luash pėr njė skuadėr tė madhe. Besoj se kjo do tė mė ndihmojė pėr t’u ambientuar sa mė shpejt me Partizanin.

  - Me Dinamon keni fituar titullin. Po me Partizanin, ēfarė synoni?

  - Synoj tė arrij objektivat qė na kanė vėnė drejtuesit. Tė gjithė e dimė se nga Partizani kėrkohen trofe dhe ne duhet tė garojmė pėr to. Objektivi parėsor mbetet fitimi i Kupės, dhe pse jo edhe i kampionatit, apo dhe pjesėmarrja nė Kupat e Evropės. Si ēdo lojtar e dua njė titull edhe me Partizanin, por pėr tė shkuar deri atje, rruga ėshtė e gjatė.

  - A shihni ndonjė diferencė mes Partizanit dhe Dinamos?

  - Tani ėshtė vetėm fillimi dhe ėshtė e vėshtirė tė jap njė mendim tė qartė. Ajo qė di tė them ėshtė se kam luajtur nė njė klub tė madh si Dinamo dhe do tė luaj nė njė tjetėr klub tė madh siē ėshtė Partizani.

  - Cili do tė ishte mesazhi juaj pėr tifozėt e Partizanit?

  - Unė i garantoj ata se do tė bėj maksimumin pėr tė mbrojtur portėn e Partizanit. Besoj se me punė do tė arrij t’ia fitoj zemrėn atyre. Se kush janė tifozėt e Partizanit, kėtė e dinė tė gjithė. Unė thjesht dua tė bėj mė tė mirėn pėr Partizanin dhe pėr ta.

 9. #39
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Vijas Boas “Bale nuk ikėn nga Totenhemi!”

  Totenhemi duket se ka vendosur me ēdo kusht tė mbajė Garet Bejl, cilado qoftė oferta qė mund tė marrin pėr futbollistin nė fjalė. Kėtė qėndrim e ka saktėsuar mė sė miri Andre Vijas Boas, i cili nuk ka ngurruar tė deklarojė pėr mediat nė Portugali se Beil nuk do tė largohet. Bejl ėshtė objektivi kryesor i merkatos sė Real Madridit, ndonėse Florentino Penez ka bėrė tė qartė se nuk do tė ndėrhyjė dhe do tė presė klubin anglez derisa ky i fundit tė vendosė ta shesė, pasi ka miqėsi me drejtuesit e kėsaj skuadre. Por duket se shpresat e Realit pėr kėtė sezon janė ulur shumė.

  “Kemi njė akord me presidentin e klubit qė Bejl nuk do tė largohet nga skuadra”, tha portugezi. Por sipas mediave spanjolle, tė gjithė kėto deklarata mund tė shėrbejnė njėkohėsisht edhe pėr tė rritur mė shumė ēmimin e lojtarit, pasi uellsiani vazhdon tė ėndėrrojė tė luajė si protagonist nė Champions League, njė aktivitet ku ka luajtur vetėm njė herė nė karrierėn e tij dhe tė Totenhemi ka pak shanse qė ta pėrsėritė nė vazhdimėsi.

 10. #40
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  Alvarez, ndėrrim me Noēerinon?!

  Ashtu siē shkruan gazeta “La Gazzetta dello Sport”, vazhdon bashkėpunimi mes Interit dhe Milanit nė kėtė seksion tė merkatos verore. Dhe tashmė dihet nga tė gjithė qė Noēerino do tė lėrė shtėpinė kuqezi, ashtu siē ėshtė e ditur dhe shumė e mundshme qė tė mbetet nė Milano, por nė anėn zikaltėr. E reja ėshtė qė, teksa deri ndonjė ditė mė parė, flitej pėr ndonjė shkėmbim tė mundshėm me Silvestren, duket se, nė fakt, Milani, nė shkėmbim tė lėnies tė Noēerinos i ka kėrkuar Interit pikėrisht Riki Alvarezin. Problemi qėndron nė faktin se Maxarri e konsideron argjentinasin njė lojtar funksional pėr projektin e tij tė lojės. Nė ēdo rast, nė kėto orė tė fundit, nė “Via Turati”, emri i Riki Alvarezit po hipėn nė krye tė listės.


 
Page 4 of 29 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

 1. Lajme tė reja!
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 20
  Last Post: 12-18-2016, 12:23 PM

Visitors found this page by searching for:

forum.cstalking.com 45-lajme-nga-sporti

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka

Superkupa Skenderbeu fiton pas 11-metershave

futbollit 2013 u 16 agim zeka

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka u16

agim zeka albania u-16agim zeka kombtarja e shqiprisjuventus camp 2013 agim zekakombtarja e futbollit shqiptar u 17 agim zekakombtarja e shqipris u 17 agim zeka algi lapardhaja tiranaagim zeka juventus camp 2013badr 26 eutelsat 16 forumi shqiptargazeta sporti shqiptar agim zekaplisat: behrami ƫshtƫ tradhtarkombetarja shqiptare agim zekakombetarja shqiptare e futbollit 2013-u16 agim zekakombetarja e shqiperise agim zeka u16sadiku armando kete sezonagim zeka u 16

Tags for this Thread