Join TodayPage 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 21
Like Tree2Likes

Thread: Lajme tė reja!

ATHINE - Qeveria greke ka vendosur te mbyllė televizionin shtetėror, ERT. Zėdhėnėsi i qeverisė Simos Kedikoglou njoftoi se shkaku i

 1. #11
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051

  ATHINE- Qeveria greke ka vendosur te mbyllė televizionin shtetėror, ERT. Zėdhėnėsi i qeverisė Simos Kedikoglou njoftoi se shkaku i kėtij vendimit lidhet me reformat ekonomike qė kėrkon treshja e Trojkės,
  . Njėra nga reformat pėrfshin edhe largimin nga puna tė 15 mijė punonjėsve civilė nė administratėn shtetėrore deri nė fund tė vitit.

  Kjo do tė thotė se dy e treta e 2800 punėtorėve, tė cilėt punojnė nė radion dhe televizionin publik grek do tė pushohen nga puna.

  Zėdhėnėsi i qeverisė greke ka njoftuar se mbyllja e televizionit shtetėrore do tė bėhet duke filluar nga mbrėmja e sotme dhe do tė mbetet nė fuqi pėr 3 muajt e verės.

  Nė tė njėjtėn kohė, zėdhėnėsi i qeverisė greke bėri tė ditur se do tė krijohet njė televizion publik modern dhe jo i kontrolluar nga shteti apo partitė politike.
  Zėdhėnėsi i qeverisė tha gjithashtu se “ERT-ja do tė punojė me shėrbime satelitore dhe teknologji moderne”.

 2. #12
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051
  Eutelsat 16est fr 11231/v/30000 kanali Crime & Investigation Network Uk momentalisht po transmeton FREE

 3. #13
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051
  Me date 1 korrik kanalet nga azerbaixhani ne Turksat 3Α Fr 10965 HOR 12800 Idman, AZTV etj nderpresin transmetimin nga ky satelit. Ata do mund te ndiqen vetem ne satelitin Azerspace ne 46 grade lindje.

 4. #14
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051
  Nje kanal i ri i shtohet paketes satelitore ne Digitalb.
  Ky kanal eshte STV i cili permban ne bazen e tij transmetime muzikore te zhanerit Folk dhe Popullore.
  Kete kanal mund ta gjeni ne keto Parametra Teknike :
  10928.25 H DVB-S2 8PSK 30000 3/5
  Ndersa abonentet te cilet jane te paisur me dekodera te Digitalb duhet vetem ta fikin dhe ta ndezin dekoderin per tu radhitur ne listen e kanaleve kete kanal TV.

 5. #15
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051
  Ne gusht paketes Sky Italia do t'i shtohet nje kanal i ri ,FOX Sports Italia, i cili do te transmetoje ndeshje te :Premier League angleze,Liga spanjolle ,Ligue 1 franceze,FA Cup si dhe lajme & emisione me teme sportive.
  avf130 likes this.

 6. #16
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051
  Ntv sport nuk do te transmetoje me kampionat spanjoll. Ajo e ka te drejten por do ta transmetoje vetem nepermjet paketes D-Smart ne kanalin Ntv sport HD me kodim NDS. Lajm vertet i keq .

 7. #17
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051
  Nga sot na lane shendet kanalet e Azerbaxhanit ne satelitin Turksat 42est fr 10965/h/12800 ,keto kanale tani mund te shihen vetem ne satelitin e ri Azerspace 46est ne fr 11169/h/20400 fec5/6 sinjali eshte i mire

 8. #18
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051
  Lajme te Reja jo cat...

  Per te gjithe abonentet e:
  Tring Digital

  Tring TV njofton se nė datėn 10 Gusht bėhet kalimi i transmetimit tė kanaleve nė 2 frekuenca tė reja nė Satelit.
  Tė gjithė abonentėt Tring TV Satelitor, brenda dhe jashtė Shqiperisė duhet tė bėjnė njė kėrkim manual pėr tė bėrė kalimin e kanaleve nė dy frekuencat e reja si mė poshtė:
  • Frekuenca aktuale 11283 Mhz zevendesohet nga Frekuenca e re 11400 Mhz,
  Polarizim Vetikal, Symbol Rate 27500 Msym,
  • Frekuenca aktuale 11345 Mhz zevendesohet nga Frekuenca e re 11427 Mhz,
  Polarizim Vetikal, Symbol Rate 27500 Msym,
  Vini re:
  Tė gjithė klientėt e Tring TV satelitor mund tė bėjnė menjėherėė ndryshmin e frekuencave, duke qenė se deri nė datėn 10 gusht kanalet janė paralelisht nė frekuencat e reja edhe nė frekuencat e vjetra.

 9. #19
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051
  Per te gjithe abonentet e:
  Tring Digital

  Tring TV njofton se nė datėn 12 Gusht bėhet kalimi i transmetimit tė kanaleve nė 2 frekuenca tė reja nė Satelit.
  Tė gjithė abonentėt Tring TV Satelitor, brenda dhe jashtė Shqiperisė duhet tė bėjnė njė kėrkim manual pėr tė bėrė kalimin e kanaleve nė dy frekuencat e reja si mė poshtė:
  • Frekuenca aktuale 11283 Mhz zevendesohet nga Frekuenca e re 11400 Mhz,
  Polarizim Vetikal, Symbol Rate 27500 Msym,
  • Frekuenca aktuale 11345 Mhz zevendesohet nga Frekuenca e re 11427 Mhz,
  Polarizim Vetikal, Symbol Rate 27500 Msym,
  Vini re:
  Tė gjithė klientėt e Tring TV satelitor mund tė bėjnė menjėherėė ndryshimin e frekuencave, duke qenė se deri nė datėn 12 gusht kanalet janė paralelisht nė frekuencat e reja edhe nė frekuencat e vjetra.

 10. #20
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051

  Tring TV njofton:
  se do te bej kalimin ne platformes satelitore ne formatin HD MPEG-4 dhe do ta bej numrin e kanaleve ne 50. Te gjithe klientet ekzistues te Platformes Satelitore Tring qe kane nje abonim aktiv, do te perfitojne dekoderin e ri HD satelitor + karten smart me cmimin (4.900 leke) duke kthyer Aparatin Satelitor te vjeter Tring dhe karten smart. Nderrimi i pajisjeve do te behet ne te gjitha dyqanet e Tring dhe distributoret brenda dhe jashte Shqiperise Informohuni prane pike.


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

 1. Lajme nga Sporti
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 284
  Last Post: 10-19-2013, 10:55 PM

Visitors found this page by searching for:

rtv21 frekuencat tokesore

rtv 21 hd tokesor

frekuencat toksore tv shqiptare digjitaleme anten te thjesht rtv 21rtv21 tokesor hdfrekuencat satelitore grekekanale greke satelitore frekuencatkanale sportive free ne satelitin turksatTring satelitor nderrimi frekuncaanten per programe dixhitale tokesorefrekuencat digjitale e rtv21 hdkanalet digjitale toksorefrenkuenca satelitor falasndrrimi i tring hd s2 2015kanale dixhitale tokesore kosoveFerkurenc toksore tvrrjeti tokesor dixhital prishtineFrekuencat e kanaleve dixhitale tokesore ne tiranpaketa tokesore kosovare tvfrekuencat rtv 21 digjitalertv 21 frekuencatFrekuencat tok sorefrekuencat e kanaleve satelitore hdrtv 21 frekuencat digjitale toksorfrekuencat e ert ne satelit

Tags for this Thread