Join TodayPage 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21
Like Tree2Likes

Thread: Lajme tė reja!

Sot Agon Channel startoi ne transmetime ne Paketen Satelitore dhe Tokesore Tring Digital. Ne satelit do e keni ne keto

 1. #1
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051

  Lajme tė reja!


  Sot Agon Channel startoi ne transmetime ne Paketen Satelitore dhe Tokesore Tring Digital.
  Ne satelit do e keni ne keto parametra : 11345 . H . 27500 . 5/6
  Ndersa ne Tring Tokesor ne kanal : 8

  Transmetimet jane pa pagese Free!


 2. #2
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051
  RTV21 ne transmetim digjital tokesore,Falas

  RTV21 ne kosove me formatin HD ka filluar fazen eksperimentale te transmetimit digjital tokesor, me shume kanale paketa e rtv21 me teknologjine HD,
  tash vjen edhe me transmetim digjital tokesor ne
  mbare rajonin e Prishtines dhe ne nje pjese te Rrafshit te Kosoves,
  per ta ndjekur kete pakete programesh HD ju duhet telivizori me akeses te formatit HD Mpeg4 te cilin e lidhni me nje antene te thjeshte,
  pastaj ne telivizorin tuaj ne menyre automatike i kerkoni dhe i gjeni kanalet digjitale te paketes RTV21 ne teknologjine HDTV vetem me nje antene te thjeshte.

  Fale teknologjise me bashkohore keto programe HD me fotografi te jashtezakonshme RTV21 ju mundeson pa pasur fare DEKODER shtese dhe FALAS.

  Edhe nje dhurate falas nga RTV21 shikim te kendshem te paketes RTV21 me teknologjine HD dhe transmetim digjital tokesore

 3. #3
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051
  Kompania mė e madhe nė Shqipėri, ALBtelecom ka filluar tė bllokojė cardsharing. Portet e para tė bllokuara janė paracaktuar si: 12000, 18000, 21000, 13000, etj  Tė gjitha portet do tė mbyllet sė shpejti, si rezultat i piraterisė cardsharing pėrdorur shumė shpesh nė Shqipėri.
  Nė ditėt e ardhshme njė raport i ri do tė jetė e qartė rreth asaj se sa do tė jetė e mbyllur portet, disa prej tyre ose tė gjitha.

 4. #4
  kelioooo's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  92
  MBYLLET KANALI ANT1 NE SATELITIN Helasat 39°E 11052-V-30000 .KALON NE SATELITIN Eutelsat 9A (9°E) 12149 V 27500 2/3 DVB-S2 8PSK
  POR ME TE NJEJTIN KODIFIKIM... Viaccess 2.5

 5. #5
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  shqiperia barazon me norvegjine 1 me 1

 6. #6
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Quote Originally Posted by miri-01 View Post
  Kompania mė e madhe nė Shqipėri, ALBtelecom ka filluar tė bllokojė cardsharing. Portet e para tė bllokuara janė paracaktuar si: 12000, 18000, 21000, 13000, etj  Tė gjitha portet do tė mbyllet sė shpejti, si rezultat i piraterisė cardsharing pėrdorur shumė shpesh nė Shqipėri.
  Nė ditėt e ardhshme njė raport i ri do tė jetė e qartė rreth asaj se sa do tė jetė e mbyllur portet, disa prej tyre ose tė gjitha.
  Car do te thote kjo ?Qe se shpejti nuk do funksionoje me cardsharing ?

 7. The Following User Says Thank You to avf130 For This Useful Post:


 8. #7
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051
  Po jo mo miku im ata mbyllen disa porta ppr kjo eshte e veshtire per ti mbyllur te gjtha?pati ankesa dhe nuk ariten qe ta cojne deri ne funde ate marezi
  avf130 likes this.

 9. The Following User Says Thank You to miri-01 For This Useful Post:


 10. #8
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299
  Quote Originally Posted by miri-01 View Post
  Po jo mo miku im ata mbyllen disa porta ppr kjo eshte e veshtire per ti mbyllur te gjtha?pati ankesa dhe nuk ariten qe ta cojne deri ne funde ate marezi
  Ashtu po

 11. The Following User Says Thank You to avf130 For This Useful Post:


 12. #9
  xoninet's Avatar
  Join Date
  Mar 2013
  Posts
  724
  Quote Originally Posted by avf130 View Post
  Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka dėnuar sėrish protestuesit anti-qeveritarė, duke i quajtur “plaēkitės” dhe i bėri thirrje mbėshtetėsve qė t’u “japin protestuesve njė leksion” gjatė zgjedhjeve lokale tė vitit tė ardhshėm.

  Erdogan i bėri kėto komente, nė qytetin jugor tė Adanasė, ku janė pėrleshur tė shtunėn nė mbrėmje protestuesit pro-dhe anti-qeveritarė.

  Erdogan iu bėri thirrje mbėshtetėsve tė tij qė tė mos angazhohen nė dhunė, nderkohe qe protestat nė Turqi kanė hyrė nė ditėn e dhjetė.

  Dhjetėra mijėra demonstrues ishin nė rrugėt e Stambollit tė dielėn, nderkohe qe janė zhvilluar demonstrata nė Ankara, Izmir, dhe qytete tė tjera.

  Nė Stamboll, protestuesit dogjėn goma dhe hodhėn fishekzjarre ndaj policisė, e cila u pėrgjigj me gaz lotsjellės.

  Qeveria kėmbėnguli tė shtunėn se protestat ishin “nėn kontroll”. Dy protestues dhe njė oficer policie janė vrarė gjatė 10 ditėve tė protestave.
  Ky esht lajm satelitor apo politik kujdes vlla nu lejohen keto lajme

 13. The Following User Says Thank You to xoninet For This Useful Post:


 14. #10
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  9,051

  Quote Originally Posted by xoninet View Post
  Ky esht lajm satelitor apo politik kujdes vlla nu lejohen keto lajme
  Prsh miqt e mi ! kjo teme sherben vetem per lajme satelitore.


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. Lajme nga Sporti
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 284
  Last Post: 10-19-2013, 10:55 PM

Visitors found this page by searching for:

rtv21 frekuencat tokesore

rtv 21 hd tokesor

frekuencat toksore tv shqiptare digjitaleme anten te thjesht rtv 21rtv21 tokesor hdfrekuencat satelitore grekekanale greke satelitore frekuencatkanale sportive free ne satelitin turksatTring satelitor nderrimi frekuncaanten per programe dixhitale tokesorefrekuencat digjitale e rtv21 hdkanalet digjitale toksorefrenkuenca satelitor falasndrrimi i tring hd s2 2015kanale dixhitale tokesore kosoveFerkurenc toksore tvrrjeti tokesor dixhital prishtineFrekuencat e kanaleve dixhitale tokesore ne tiranpaketa tokesore kosovare tvfrekuencat rtv 21 digjitalertv 21 frekuencatFrekuencat tok sorefrekuencat e kanaleve satelitore hdrtv 21 frekuencat digjitale toksorfrekuencat e ert ne satelit

Tags for this Thread