Join TodayPage 1 of 29 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 285

Thread: Lajme nga Sporti

Champions League, Malaga pėrballė Dortmundit Dy surprizat e sezonit nė Champions League Malaga dhe Borussia Dortmund, do tė ndeshen mes

 1. #1
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  8,973

  Lajme nga Sporti


  Champions League, Malaga pėrballė Dortmundit

  Dy surprizat e sezonit nė Champions League Malaga dhe Borussia Dortmund, do tė ndeshen mes veti pėr tė kaluar nė gjysmėfinale. Spanjollėt pavarėsisht ndėshkimit qė kanė marrė nga UEFA pėr shkak tė problemeve financiare vijojnė tė befasojnė, si nė kampionat ashtu edhe nė Evropė. Debutuesit e Championsit do tė pėrballen pėr herė tė parė me njė skuadėr gjermane, dhe trajneri Pellegrini mendon se kualifikimi do tė vendoset nė ndeshjen e kthimit nė Gjermani.

  “Mendoj se presidenti i Malagas duhet tė jetė i lumtur dhe ne kemi pėr detyrė tė bėjmė njė ndeshje tė mirė. Tė gjithė nuk e prisnin kėtė ecuri tė skuadrės, por ne fituam grupin dhe eleminuam njė ekip tė madh si Porto, dhe kjo tregon punėn e mirė tė bėrė. Do tė kemi pėrballė kampionėt e Gjermanisė qė nuk njohin humbje kėtė sezon nė Champions League, por edhe ne regjistrojmė vetėm njė tė tillė. Nuk mund tė bėhen krahasime, meqė ata mundėn Realin do ta kenė tė lehtė me ne. Ndoshta nė teori kjo mund tė ekzistojė por diferencėn e bėn fusha. Do tė luajmė 180 minuta dhe jo vetėm 90 ndaj Borussias”.

  Manuel Pellegrini ka cuar Villarealin nė vitin e debutimit deri nė gjysmėfinalet e Champions League nė sezonin 2005-2006, dhe shpreson qė kjo arritje tė pėrsėritet. Trajneri kilen shpreson shumė tek eksperienca e Santa Cruz dhe De Mikelis, qė kanė luajtur nė Bundesligėn gjermane me Bayernin e Mynihut.

  Ndėrkohė, trajneri i Borussia Dortmund, Jurgen Klopp nė konferencėn pėr shtyp e cilėsoi si ndeshjen mė tė rėndsėsishme tė sezonit pėrballjen me Malagan ditėn e nesėrme. Tekniku i verdhezinjėve pranoi se skuadra spanjolle ėshtė njė ekip cilėsorė dhe se e ka meituar vendin nė ēerekfinale.

  “Hera e parė qė ne pėrballemi me Malagan. Kemi parė dhe analizuar shumė prej ndeshjeve tė tyre. Janė njė ekip cilėsorė dhe njė kundėrshtar i madh. Dėshirojmė tė arrijmė nė gjysmėfinalet e Champions League, tė shohim se ēfarė do tė ndodhė. Malaga ka dhe njė trajner tė madh si Pellegrini” tha Klopp.

 2. #2
  miri-01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  8,973
  Sonte nė Santiago Bernabeu, sfida Real Madrid-Galatasaray

  Champions League - Ndeshja qė luhet sonte nė Madrid ėshtė e vlefshme pėr fazėn e parė tė cerekfinaleve tė Champions League 2012-2013. Nėse spanjollėt do ta kalonin kėtė fazė do tė arrinin herėn e 24-t qė hyjnė nė gjysėmfinalet e Champions. qėllimi ėshtė tė mos pėsojnė gol nė shtėpi. Kjo ndeshje do tė arbitrohet nga norvegjezi Moen.
  Mourinho mund tė mbėshtetet te i gjithė grupi pėr nė sfidėn nė Bernabeu. Tė vetmit pėr tė cilėt ishim nė dyshime ishin Varane i cili kishte problem nė kurriz dhe Fabio Coentrao me njė problem nė kėmbė, por qė tė dy do ta nisin ndeshjen si titullarė. Ndėrkohė Casillas ėshtė shėruar , por Mourinho mesa duket do ia besojė Diego Lopezit kėtė ndeshje, sepse numri 1 i kombėtares spanjolle nuk ėshtė thirrur ende nga Mou.

  VIDEO  Khedira, Xabi, Alonso, Ozil dhe Di Maria do tė jenė nė vendet e tyre ndryshe nga hera e fundit kundėr Saragozės ku ishin nė pankinė.
  Edhe Terim ka praktikisht gjithė grupin nė dispozicion. Ai deklaroi se kjo do tė jetė njė ndeshje e hapur. ”Nuk kam ēfarė tė flas rreth Real Madrid. Edhe njė fėmijė 6 vjeē po ta pyesėsh, e di se si luan Real Madrid. Unė gjithmonė e ndjek, sepse kjo ėshtė mėnyra mė e zgjuar pėr t’u pėrmirėsuar si trajner. Nuk humbas asnjė ndeshje tė tyre. Vetėm javėn e kaluar kam parė 6-7 video tė ndeshjeve tė tyre, por nuk ekzistojnė secrete. Real Madrid dhe Barcelona janė dy skuadrat mė tė mira nė botė dhe thuajse gjithmonė e tregojnė njė gjė tė tillė. Si do tė luajmė ne? Ne do tė luajmė nė njė mėnyrė qė do t’i bėjmė njerėzit krenarė dhe do fitojmė respektin e tė tjerėve sepse ne nuk kemi frikė askėnd ”, tha Terim nė njė intervistė tė dhėnė pėr gazetėn ‘Marca’


  REAL MADRID

  GALATASARAY

  LOPEZ

  RAMOS - VARANE - PEPE - COENTRAO

  KHEDIRA - ALONSO

  DI MARIA - OZIL - RONALDO

  BENZEMA

  MUSLERA

  EBOUE - SEMIH - NOUNKEU - RIERA

  ALTINTOP - MELO - SELCUK

  SNEIJDER

  DROGBA - YILMAZ

 3. #3
  *Besmiri*'s Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  34
  Monday 08.04.2013. -CET(GMT+2)


  England
  Premier League
  21:00 Man Utd - Man City
  Arryadia TNT
  -Eutelsat 7°W -11156 V 22500 -FTA
  AzTV Azerbaijan
  -Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss
  Diema
  -Hellas Sat 39°E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)
  DUHOK
  -NSS 57°E -11568 V 2500 -FTA/Biss(DVB-S2)


  Germany
  2. Bundesliga
  20:15 Hertha - Braunschweig
  FOG TV
  -Eutelsat 12.5°W -11343 H 2400 -FTA/Biss(mpeg4)
  -Eutelsat 25.5°E -11029 V 3000 -FTA(DVB-S2)
  SPORT 1
  -Astra 19.2°E -12480 V 27500 -FTA


  Italy
  Serie A
  20:45 Roma - Lazio
  Idman_Azerbaycan
  -Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss
  Qellat
  -NSS 57°E -11174 V 1250 -FTA(DVB-S2)
  sportdigital
  -Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)

  Lega Pro 1A
  20:45 SudTirol - Trapani
  RAI Sport 1
  -HotBird 13°E -11804 V 27500 -FTA/S1


  Czech R.
  Gabrinus Liga
  18:00 Jihlava - Brno
  CT sport
  -Astra 23.5°E -12525 V 27500 -CW(SkyLink)


  Poland
  Ekstraklasa
  18:30 Widzew L. - Polonia W.
  sportdigital
  -Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)


  Austria
  Erste Liga
  18:30 Kapfenberg - Altach
  ORF SPORT+
  -Astra 19.2°E -11244 H 22000 -CW(ORF)


  Turkey
  1. Lig
  19:00 Adanaspor - Denizlispor
  TRT 3
  -Turksat 42°E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
  -Eutelsat 7°E -11534 V/11554 H 30000 -FTA


  Argentina
  Primera Division
  01:15 Boca Jnrs - Lanus
  JSC Sport 2
  -Nilesat 7°W -12245 V 27500 -FTA


  Thnx liveonsat & sportonsatlive

 4. The Following User Says Thank You to *Besmiri* For This Useful Post:


 5. #4
  redi01's Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  3

  Neymar do tė largohet nga Santosi

  Neymar do tė largohet nga Santosi

  Zėvendės-presidenti i Santosit, Odilio Rodriguez, ka bėrė tė ditur se Neymar i ka thėnė drejtuesve tė klubit se dėshiron tė largohet nga klubi dhe se nuk dėshiron ta vazhdojė kontratėn.
  Yllit brazilian kontrata aktuale i pėrfundon nė verė tė vitit 2014, por drejtuesit e Santosit shpresonin qė ta mbanin yllin e skuadrės sė tyre nė klub edhe pas Kupės sė Botės, qė zhvillohet vitin e ardhshėm.

  “Neymar na ka informuar se nuk do ta rinovojė kontratėn e tij sepse kohės sė tij nė klub po i vie fundi”, deklaroi Rodriguez pėr Cadena Ser. /Telegrafi/

 6. #5
  *Besmiri*'s Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  34
  Sunday 28.04.2013. -CET(GMT+2)


  England
  Premier League
  14:30 Reading - Q.P.Rangers
  Diema
  -Hellas Sat 39°E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)

  16:00 Chelsea - Swansea
  NOVAsport
  -Hellas Sat 39°E -12688 H 30000 -I2(Bulsat)

  17:00 Arsenal - Man Utd
  Diema
  -Hellas Sat 39°E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)
  Idman_Azerbaycan
  -Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss

  Blue Square Premier -Semi final
  17:30 Newport - Grimsby
  S4C
  -Astra 28.2°E -12129 V 27500 -FTA


  Germany
  1. Bundesliga
  15:30 Mainz - Eintracht
  Dubai Sports 2
  -Badr 26°E -12130 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7°W -12226 H 27500 -FTA
  TRT HABER
  -Turksat 42°E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
  -Eutelsat 7°E -11492 V 30000 -FTA
  *TRT HD
  -Turksat 42°E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)

  17:30 Schalke - HSV
  Dubai Sports 2
  -Badr 26°E -12130 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7°W -12226 H 27500 -FTA
  TRT HABER
  -Turksat 42°E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
  -Eutelsat 7°E -11492 V 30000 -FTA
  *TRT HD
  -Turksat 42°E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)

  2. Bundesliga
  13:30 Koln - Munchen 1860
  FOG TV
  -Eutelsat 12.5°W -11343 H 2400 -FTA/Biss(mpeg4)
  -Turksat 42°E -11556 V 27500 -FTA


  Italy
  Serie A
  15:00 Torino - Juventus
  sportdigital
  -Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)

  20:45 Milan - Catania
  Idman_Azerbaycan
  -Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss
  Silemani
  -NSS-12 57°E -11572 V 1250 -FTA(DVB-S2)

  Lega Pro 1A
  15:00 SudTirol - Lecce
  RAI Sport 1
  -HotBird 13°E -11804 V 27500 -FTA/S1


  Portugal
  Primiera Liga
  19:00 Sporting L. - Nacional M.
  RTPi
  -HotBird 13°E -10723 H 29900 -FTA


  Czech R.
  Gabrinus Liga
  18:05 Mlada B. - Slovan L.
  FANDA
  -Astra 23.5°E -11973 V 27500 -CW(SkyLink)


  Austria
  Bundesliga
  16:00 Admira - Austria V.
  FOG TV
  -Eutelsat 12.5°W -11343 H 2400 -FTA/Biss(mpeg4)
  -Turksat 42°E -11556 V 27500 -FTA
  ORF1
  -Astra 19.2°E -12692 H 22000 -CW(ORF)
  *ORF1 HD
  -Astra 19.2°E -11303 H 22000 -CW(ORF)DVB-S2


  Bulgaria
  A PFG
  14:45 Botev - Litex
  BNT World
  -Astra 23.5°E -12051 V 27500 -FTA(DVB-S2)


  Greece
  OPAP Cup -Semi final
  19:00 Panthrakikos - Olympiacos
  Ant1
  -Hellas Sat 39°E -11052 V 30000 -Via2.6


  Russia
  Premier League
  11:30 Spartak M. - Anzhi
  GSP TV
  -Eutelsat 16°E -11131 V 14815 -FTA

  16:30 Rubin - CSKA M.
  GSP TV
  -Eutelsat 16°E -11131 V 14815 -FTA


  Ukraine
  Vyscha Liha
  16:00 Shakhtar D. - Metalist Kh.
  Inter+
  -Astra 4.8°E -12284 V 27500 -Biss
  -Telstar 15°W -10988 H 2180 -FTA

  16:30 Karpaty - Zorya
  1+1 International
  -Hotbird 13°E -11585 V 27500 -FTA/Biss
  2+2
  -Astra 4.8°E -11766 H 27500 -FTA/Biss


  Azerbaijan
  Premyer Liqa
  13:00 Baki - Simurq
  AzTV Azerbaijan
  -Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss

  13:00 Qabala - Qarabagh
  Idman_Azerbaycan
  -Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss

  15:00 Neftchi - Inter
  Idman_Azerbaycan
  -Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss


  Turkey
  1. Lig
  13:00 Konyaspor - Manisaspor
  TRT1
  -Turksat 42°E -11918 V 24440, 11096 H 30000 -FTA/Biss
  -Eutelsat 7°E -11492 V 30000 -FTA
  *TRT HD
  -Turksat 42°E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)

  13:00 Boluspor - Bucaspor
  TRT-6
  -Turksat 42°E -12685 H 30000 -FTA
  -Eutelsat 7°E -10762/11592 V 30000 -FTA
  -Eutelsat 7°W -10872 V 27500 -FTA

  13:00 Kayseri E. - Karsiyaka
  TRT AVAZ
  -Turksat 42°E -11096 H 30000 -FTA
  -Eutelsat 7°E -10762 V/11637 H 30000 -FTA

  13:00 Caykur R. - Ankaragucu
  TRT ANADOLU
  -Turksat 42°E -12685 H 30000 -FTA
  -Eutelsat 7°E -11445 V 20050 -FTA


  Morocco
  Botola Pro League
  17:30 WAC - RCA
  Al Jazeera Sport Global
  -Hotbird 13°E -12245 H 27500 -FTA
  -Nilesat 7°W -12245 V 27500 -FTA

  20:00 OCK - HUSA
  Arriadia
  -HotBird 13°E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26°E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7°W -12207 V 27500 -FTA


  U.S.A.
  MLS
  01:30 New England - Philadelphia
  GSP TV
  -Eutelsat 16°E -11131 V 14815 -FTA

  03:00 Salt Lake - LA Galaxy
  sportdigital
  -Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)

  23:00 Houston - Colorado
  sportdigital
  -Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)


  Brazil
  Paulista -1/4 final
  21:00 Ponte Preta - Corinthians
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7°W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26°E -12034 H 27500 -FTA


  Argentina
  Primera Division
  23:00 Newell's - Racing
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7°W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26°E -12034 H 27500 -FTA


  Thnx liveonsat & sportonsatlive

 7. #6
  *Besmiri*'s Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  34
  Friday 03.05.2013. -CET(GMT+2)


  Germany
  1. Bundesliga
  20:30 Borussia M. - Schalke
  TRT HABER
  -Turksat 42°E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
  -Eutelsat 7°E -11492 V 30000 -FTA
  *TRT HD
  -Turksat 42°E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)

  2. Bundesliga
  18:00 Hertha - E.Aue
  FOG TV
  -Eutelsat 12.5°W -11343 H 2400 -FTA/Biss(mpeg4)
  -Turksat 42°E -11556 V 27500 -FTA


  Spain
  Liga BBVA
  21:00 Celta - Athletic B.
  Idman_Azerbaycan
  -Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss


  France
  Ligue 1
  20:30 St.Etienne - Bordeaux
  Setanta Africa
  -Eutelsat 16°E -10804 H 30000 -FTA(DVB-S2)
  sportdigital
  -Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)


  Czech R.
  Gabrinus Liga
  20:15 Viktoria P. - Dynamo B.
  FANDA
  -Astra 23.5°E -11973 V 27500 -CW(SkyLink)


  Austria
  Erste Liga
  20:30 Grodig - Austria L.
  ORF SPORT+
  -Astra 19.2°E -11244 H 22000 -CW(ORF)


  Hungary
  NB I
  19:00 Haladas - Kecskemet
  Duna
  -Eutelsat 9°E -11766 V 27500 -FTA
  -Eutelsat 16°E -10710 H 10415 -FTA
  *Duna HD
  -Eutelsat 9°E -11958 V 27500 -FTA(DVB-S2)


  Russia
  Premier League
  16:00 Mordovia - Spartak M.
  GSP TV
  -Eutelsat 16°E -11131 V 14815 -FTA


  Ukraine
  Vyscha Liha
  12:30 Tavriya - Chornomorets
  Inter+
  -Astra 4.8°E -12284 V 27500 -Biss
  -Telstar 15°W -10988 H 2180 -FTA

  17:00 Dnipro - Zorya
  1+1 International
  -Hotbird 13°E -11585 V 27500 -FTA/Biss
  2+2
  -Astra 4.8°E -11766 H 27500 -FTA/Biss


  U.S.A.
  MLS
  04:30 Portland - New England
  GSP TV
  -Eutelsat 16°E -11131 V 14815 -FTA


  Copa Libertadores
  01:15 Sao Paulo - Atletico M.
  Setanta Africa
  -Eutelsat 16°E -10804 H 30000 -FTA(DVB-S2)
  sportdigital
  -Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)

 8. #7
  *Besmiri*'s Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  34
  Friday 10.05.2013. -CET(GMT+2)


  France
  Ligue 1
  20:30 Lille - Reims
  sportdigital
  -Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)


  Czech R.
  Gabrinus Liga
  20:15 Dynamo B. - Hradec K.
  FANDA
  -Astra 23.5°E -11973 V 27500 -CW(SkyLink)


  Austria
  Erste Liga
  20:30 Hartberg - Grodig
  ORF SPORT+
  -Astra 19.2°E -11244 H 22000 -CW(ORF)


  Morocco
  Botola Pro League
  20:00 MAT - OCK
  Arriadia
  -HotBird 13°E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26°E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7°W -12207 V 27500 -FTA


  Copa Libertadores
  02:15 Nacional M. - Real G.
  Setanta Africa
  -Eutelsat 16°E -10804 H 30000 -FTA(DVB-S2)


  Thnx liveonsat & sportonsatlive

 9. #8
  *Besmiri*'s Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  34
  Saturday 11.05.2013. -CET(GMT+2)


  UEFA U-17 Championship
  19:30 Italy - Russia
  Eurosport(Ger)
  -Astra 19.2°E -12226 H 27500 -FTA


  England
  Premier League
  13:45 Aston Villa - Chelsea
  Idman_Azerbaycan
  -Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss
  NOVAsport
  -Hellas Sat 39°E -12688 H 30000 -I2(Bulsat)
  Programme National
  -Eutelsat 5°W -11059 H 23700 -Biss
  -Eutelsat 7°W -11658 V 27500 -Biss
  -NSS 22°W -12674 H 20255 -Biss

  FA Cup -Final
  18:15 Man City - Wigan
  Diema
  -Hellas Sat 39°E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)
  Idman_Azerbaycan
  -Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss
  ITV 1
  -Astra 28.2°E -10891 H/10906 V/10758 V/10832 H 22000 -FTA
  ORF SPORT+
  -Astra 19.2°E -11244 H 22000 -CW(ORF)
  SPORT 1
  -Astra 19.2°E -12480 V 27500 -FTA
  TRT 3
  -Turksat 42°E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
  -Eutelsat 7°E -11534 V/11554 H 30000 -FTA
  UTV
  -Astra 28.2°E -10906 V 22000 -FTA
  *ITV1 HD
  -Astra 28.2°E -10832 H/10936 V 22000 -FTA
  -Intelsat 27.5°W -11495 V 44100 -Biss(DVB-S2)
  *UTV HD.
  -Intelsat 27.5°W -11495 V 44100 -Biss(DVB-S2)


  Germany
  1. Bundesliga
  15:30 Bayern M. - Augsburg
  Dubai Sports 1(CH33)
  -Badr 26°E -12130 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7°W -11785 V 27500 -FTA
  -Eutelsat 7°W -12418 H 27500 -Biss
  TRT HABER
  -Turksat 42°E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
  -Eutelsat 7°E -11492 V 30000 -FTA
  *TRT HD
  -Turksat 42°E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)

  3. Liga
  13:30 Karlsruhe - Hansa
  NDR SC
  -Astra 19.2°E -12110 H 27500 -FTA
  SWR Fernsehen SC
  -Astra 19.2°E -11836 H 27500 -FTA

  13:30 Arminia - Osnabruck
  NDR SC
  -Astra 19.2°E -12110 H 27500 -FTA
  SWR Fernsehen SC
  -Astra 19.2°E -11836 H 27500 -FTA

  13:30 Saarbrucken - Heidenheim
  NDR SC
  -Astra 19.2°E -12110 H 27500 -FTA
  SWR Fernsehen SC
  -Astra 19.2°E -11836 H 27500 -FTA

  13:30 Unterhaching - Preussen M.
  NDR SC
  -Astra 19.2°E -12110 H 27500 -FTA


  Spain
  Liga BBVA
  20:00 Osasuna - Getafe
  Idman_Azerbaycan
  -Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss

  22:00 Espanyol - Real M.
  DUHOK
  -NSS 57°E -11568 V 2500 -FTA/Biss(DVB-S2)
  Idman_Azerbaycan
  -Turksat 42°E -10965 H 12800 -FTA/Biss
  NTV Spor
  -Turksat 42°E -11054 H 30000 -FTA/Biss
  Qellat
  -NSS 57°E -11174 V 1250 -FTA(DVB-S2)


  Italy
  Serie A
  18:00 Juventus - Cagliari
  sportdigital
  -Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)


  France
  Ligue 1
  17:00 Marseille - Toulouse
  Sportitalia
  -Eutelsat 12.5°W -12718 H 36512 -FTA(DVB-S2)
  TV5 Monde Orient
  -Badr 26°E -12073 H 27500 -FTA
  -Nilesat 7°W -11900 V 27500 -FTA


  Portugal
  Primiera Liga
  19:15 Sporting L. - Olhanense
  GSP TV
  -Eutelsat 16°E -11131 V 14815 -FTA
  RTPi
  -HotBird 13°E -10723 H 29900 -FTA
  SIC International
  -Eutelsat 16°E -12735 V 3702 -FTA/Via2.3

  21:30 Porto - Benfica
  Arriadia
  -HotBird 13°E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26°E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7°W -12207 V 27500 -FTA
  GSP TV
  -Eutelsat 16°E -11131 V 14815 -FTA


  Scotland
  Premier League
  13:15 Celtic - St.Johnstone
  sportdigital
  -Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)


  Wales
  Premier League -Semi final
  15:00 Bangor - Bala
  S4C
  -Astra 28.2°E -12129 V 27500 -FTA
  S4C HD.
  -Intelsat 27.5°W -11495 V 44100 -Biss(DVB-S2)


  Czech R.
  Gabrinus Liga
  18:00 Viktoria Pl. - Slavia P.
  CT sport
  -Astra 23.5°E -12525 V 27500 -CW(SkyLink)


  Austria
  Bundesliga
  16:00 Admira - Sturm
  FOG TV
  -Eutelsat 12.5°W -11343 H 2400 -FTA/Biss(mpeg4)
  -Turksat 42°E -11556 V 27500 -FTA

  18:30 Wacker I. - Austria V.
  FOG TV
  -Eutelsat 12.5°W -11343 H 2400 -FTA/Biss(mpeg4)
  -Turksat 42°E -11556 V 27500 -FTA


  Hungary
  NB I
  14:00 Lombard - Egri
  Duna
  -Eutelsat 9°E -11766 V 27500 -FTA
  -Eutelsat 16°E -10710 H 10415 -FTA
  *Duna HD
  -Eutelsat 9°E -11958 V 27500 -FTA(DVB-S2)


  Bulgaria
  A PFG
  14:30 Ludogorets - Slavia S.
  BNT World
  -Astra 23.5°E -12051 V 27500 -FTA(DVB-S2)


  Greece
  National Cup -Final
  19:30 Asteras T. - Olympiacos
  Ant1
  -Hellas Sat 39°E -11052 V 30000 -Via2.6
  -Eurobird 9°E -12149 V 27500 -Via2.6(DVB-S2)


  Russia
  Premier League
  11:30 Dinamo M. - Krasnodar
  GSP TV
  -Eutelsat 16°E -11131 V 14815 -FTA


  Ukraine
  Vyscha Liha
  15:00 Vorskla - Metalurg D.
  Inter+
  -Astra 4.8°E -12284 V 27500 -Biss
  -Telstar 15°W -10988 H 2180 -FTA

  16:30 Volyn - Arsenal K.
  2+2
  -Astra 4.8°E -11766 H 27500 -FTA/Biss

  17:30 Shakhtar D. - Tavriya
  Pershiy Nacionalniy
  -Amos 4°W -10806 H 30000 -Biss

  18:30 Dynamo K. - Illichivets
  1+1 International
  -Hotbird 13°E -11585 V 27500 -FTA/Biss
  2+2
  -Astra 4.8°E -11766 H 27500 -FTA/Biss


  Turkey
  1. Lig
  18:00 Boluspor - Gaziantep
  TRT AVAZ
  -Turksat 42°E -11096 H 30000 -FTA
  -Eutelsat 7°E -10762 V/11637 H 30000 -FTA


  Morocco
  Botola Pro League
  17:00 RBM - FUS
  Arriadia
  -HotBird 13°E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26°E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7°W -12207 V 27500 -FTA

  17:00 KAC - DHJ
  2M National
  -Arabsat 30.5°E -12564 H 2960 -FTA

  19:00 WAF - RSB
  Arriadia
  -HotBird 13°E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26°E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7°W -12207 V 27500 -FTA


  Argentina
  Primera Division
  23:10 Newell's - Godoy
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7°W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26°E -12034 H 27500 -FTA
  Sportitalia
  -Eutelsat 12.5°W -12718 H 36512 -FTA(DVB-S2)


  Thnx liveonsat & sportonsatlive

 10. #9
  *Besmiri*'s Avatar
  Join Date
  Apr 2013
  Posts
  34
  Friday 24.05.2013. -CET(GMT+2)


  Germany
  2. Bundesliga -PlayOff
  20:30 Osnabruck - Dynamo D.
  MDR
  -Astra 19.2°E -12110 H 27500 -FTA
  NDR
  -Astra 19.2°E -12110 H 27500 -FTA


  France
  National Ligue
  20:00 Bolougne - Metz
  Mirabelle TV
  -Eutelsat 5°W -12564 V 29950 -FTA


  Poland
  Ekstraklasa
  20:45 Widzew L. - Legia W.
  sportdigital
  -Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)


  Austria
  Erste Liga
  20:30 Grodig - Linz
  ORF SPORT+
  -Astra 19.2°E -11244 H 22000 -CW(ORF)


  Hungary
  NB II
  16:00 Puskas A. - Tatabanya
  Duna
  -Eutelsat 9°E -11766 V 27500 -FTA
  -Eutelsat 16°E -10710 H 10415 -FTA
  *Duna HD
  -Eutelsat 9°E -11958 V 27500 -FTA(DVB-S2)


  Morocco
  Botola Pro League
  21:00 MAT - WAC
  Arriadia
  -HotBird 13°E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26°E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7°W -12207 V 27500 -FTA


  Copa Libertadores -1/4 final
  02:30 Boca Jnrs - Newell's
  Setanta Africa
  -Eutelsat 16°E -10804 H 30000 -FTA(DVB-S2)
  sportdigital
  -Astra 19.2°E -10920 H 22000 -CW(AustriaSat)


  Friendly match
  02:30 Chelsea - Man City
  Chelsea TV(CTV encoder1 SD)
  -Eutelsat 10°E -11387 V 30000 -Biss(DVB-S2)


  Thnx liveonsat & sportonsatlive

 11. #10
  avf130's Avatar
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  299

  E pate kombetaren dje ?


 
Page 1 of 29 12311 ... LastLast

Similar Threads

 1. Lajme tė reja!
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 20
  Last Post: 12-18-2016, 12:23 PM

Visitors found this page by searching for:

forum.cstalking.com 45-lajme-nga-sporti

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka

Superkupa Skenderbeu fiton pas 11-metershave

futbollit 2013 u 16 agim zeka

kombetarja shqiptare e futbollit 2013 agim zeka u16

agim zeka albania u-16agim zeka kombtarja e shqiprisjuventus camp 2013 agim zekakombtarja e futbollit shqiptar u 17 agim zekakombtarja e shqipris u 17 agim zeka algi lapardhaja tiranaagim zeka juventus camp 2013badr 26 eutelsat 16 forumi shqiptargazeta sporti shqiptar agim zekaplisat: behrami ƫshtƫ tradhtarkombetarja shqiptare agim zekakombetarja shqiptare e futbollit 2013-u16 agim zekakombetarja e shqiperise agim zeka u16sadiku armando kete sezonagim zeka u 16

Tags for this Thread