Join Today

Page 473 of 476 FirstFirst ... 373423463471472473474475 ... LastLast
Results 4,721 to 4,730 of 4753
Like Tree1917Likes

Thread: Iptv

Originally Posted by kotsonatos Τον τελευταίο καιρό όλο και περισσότερους ακούω να έχουν otetv και nova από ένα κουτί που

dvb-x's Avatar

Quote Originally Posted by kotsonatos View Post
    Τον τελευταίο καιρό όλο και περισσότερους ακούω να έχουν otetv και nova από ένα κουτί που τους έδωσε κάποιος, κανά 70-90 ευρώ ένα μηχάνημα (συνήθως mag250) και κανά 20άρι τον μήνα και αρκούνται στην τιμή, δίχως να υπολογίζουν άλλες παραμέτρους καθώς και να μην έχουν ιδέα για τον τρόπο λήψης.

Οπότε είναι λογικό κάποιοι να την πατήσουν και κάποιοι άλλοι να θησαυρίσουν εις βάρος αυτών.

Ελπίζω η τόσο μεγάλη διείσδυση να μην επιφέρει δυσάρεστες εκπλήξεις στους αποδέκτες-"καταναλωτές", γιατί η όλη κατάσταση έχει ξεφύγει από κάθε έλεγχο.
    kai sthn epoxh tou sharing k twn kartwn-klwnwn to idio ginotane. Posa spitia htan gemata me mhxanakia pou toys poulhse o "tade" gnwstos kai tous eixe pei "8a vlepete gova k tainies tsampe" kai patouse h kyra-kompresa to koumpi sto thlekontrol na valei ta cinema1, 2 kai 3 kai o kyr-mpamphs na valei ta sports 1, 2, 3, 4 klp. Oute ti douleia kanei to piato den 3erane, nomizane pws oi keraies einai sto vouno, opws sta panelladika kanalia.
    Kai ennoeitai pws ola ayta ginontousan me to azhmiwto, 200 k 300 eyrw gia kati kinezies twn 70 eyrw, xwria h egkatastash...
    To kalo me to cs htan pws akoma k o servitoros ths synoikias den kollouse. Me tis kartes typoy gamma argotera, ta kollhmata sxedon mhdenisthkan. Me to cs sou eftane kai 2mbps na exeis, den eixane vgei k ta hd tote. Sou edinan ta kleidia mesw thw grammhs k mono. Twra omws sou dinei olh thn eikona, opote oi apaithseis einai megalyteres.
    Tespa gia na mhn kourazw, to iptv den einai to idio se kamia ma kamia periptwsh me ton doryforo. Einai dystyxws mia lysh anagkhs gia osous de goustaroun na plhrwsoun 50 k 100 eyrw gia original. Kai pali omws pisteyw pws 10-15 eyrw/mhna gia tosa polla kanalia, ellhnika kai 3ena, estw k an den einai hd, DEN einai megalo poso. Ayth einai h gnwmh mou.
    Exw 3anagrapsei stous ypopshfious pws prepei na to phgainoune mhna-mhna. Twra an kapoioi den akoune, dikaiwma tous.
    To cs kapoia stigmh 8a epanel8ei. Agnwston to pote. Mexri tote, ypomonh.
    kksat likes this.

blueblack's Avatar
    Quote Originally Posted by dvb-x View Post
    kai sthn epoxh tou sharing k twn kartwn-klwnwn to idio ginotane. Posa spitia htan gemata me mhxanakia pou toys poulhse o "tade" gnwstos kai tous eixe pei "8a vlepete gova k tainies tsampe" kai patouse h kyra-kompresa to koumpi sto thlekontrol na valei ta cinema1, 2 kai 3 kai o kyr-mpamphs na valei ta sports 1, 2, 3, 4 klp. Oute ti douleia kanei to piato den 3erane, nomizane pws oi keraies einai sto vouno, opws sta panelladika kanalia.
    Kai ennoeitai pws ola ayta ginontousan me to azhmiwto, 200 k 300 eyrw gia kati kinezies twn 70 eyrw, xwria h egkatastash...
    To kalo me to cs htan pws akoma k o servitoros ths synoikias den kollouse. Me tis kartes typoy gamma argotera, ta kollhmata sxedon mhdenisthkan. Me to cs sou eftane kai 2mbps na exeis, den eixane vgei k ta hd tote. Sou edinan ta kleidia mesw thw grammhs k mono. Twra omws sou dinei olh thn eikona, opote oi apaithseis einai megalyteres.
    Tespa gia na mhn kourazw, to iptv den einai to idio se kamia ma kamia periptwsh me ton doryforo. Einai dystyxws mia lysh anagkhs gia osous de goustaroun na plhrwsoun 50 k 100 eyrw gia original. Kai pali omws pisteyw pws 10-15 eyrw/mhna gia tosa polla kanalia, ellhnika kai 3ena, estw k an den einai hd, DEN einai megalo poso. Ayth einai h gnwmh mou.
    Exw 3anagrapsei stous ypopshfious pws prepei na to phgainoune mhna-mhna. Twra an kapoioi den akoune, dikaiwma tous.
    To cs kapoia stigmh 8a epanel8ei. Agnwston to pote. Mexri tote, ypomonh.
    δεν είναι άγνωστο θα σου πω εγώ ΠΟΤΕ θα ξαναδεις cs οπως έβλεπες καΠΟΤΕ
    dvb-x, kksat and lazosdt like this.
    sat4ever

savvasf1's Avatar

Cstv

Cs TV πότε δηλαδη;

lazosdt's Avatar
    Quote Originally Posted by blueblack View Post
    δεν είναι άγνωστο θα σου πω εγώ ΠΟΤΕ θα ξαναδεις cs οπως έβλεπες καΠΟΤΕ
    Μην λες τετοια πραγματα θα γεμισει το inbox σου!!Ελα πες την αληθεια ποσα pm δεχτηκες ως τωρα?

savvasf1's Avatar
    Παιδια Κάτι άσχετο για να στείλω pm πρεπει να έχω τον άλλο φίλο;η αν δεν τον έχω πως στέλνω pm?ευχαριστώ!!!

pantrif's Avatar
    Ξεχάστε τα cs παιδιά! Το μόνο που θα βλέπετε θα είναι δέκτες με καρφωμένο σερβερ που αναγκαστικά με κάθε αναβάθμισή ανα 1-2 χρόνια θα πρέπει να αλλάζεται και δέκτη. Έτσι θα πωλείται το cs κατά κάποιο τρόπο.
    dimitris83 likes this.

komhsgr's Avatar
    Quote Originally Posted by pantrif View Post
    Ξεχάστε τα cs παιδιά! Το μόνο που θα βλέπετε θα είναι δέκτες με καρφωμένο σερβερ που αναγκαστικά με κάθε αναβάθμισή ανα 1-2 χρόνια θα πρέπει να αλλάζεται και δέκτη. Έτσι θα πωλείται το cs κατά κάποιο τρόπο.
    σεβαστη η αποψη σου, αλλα διευκρινησε μας ποιο λεπτομερος απο που πηγαζει?
    medousa89 likes this.

pantrif's Avatar
    Quote Originally Posted by komhsgr View Post
    σεβαστη η αποψη σου, αλλα διευκρινησε μας ποιο λεπτομερος απο που πηγαζει?
    δεν πηγάζει απο κάπου συγκεκριμένα ειναι μια άποψη δίκη μου με αυτά που διαβάζω τον τελευταίο καιρό και εχω καταλάβει οτι κάπως έτσι θα συνεχίσει η δουλεια

kotsonatos's Avatar
    Εγώ από αυτά που διαβάζω έχω καταλάβει πως μόνο τις τις συνδρομητικές πλατφόρμες καίει αυτό το ζήτημα, όλοι οι άλλοι, εν δυνάμει, βολεύονται: Οι εταιρίες που ασχολούνται με την κρυπτογράφηση για να πουλήσουν νέα, οι κατασκευαστές αποκωδικοποιητών για να πουλάνε νέα μοντέλα γιατί με το πάντρεμα δεν πουλάνε, οι λοιποί κλάδοι που ασχολούνται με τα περιφερειακά (πιάτο, lnb, κλπ.) για να επενδύει ο πελάτης σε πολλούς δορυφόρους, οι σερβιτόροι για να συνεχίσουν την δουλειά τους κ.ο.κ.

Μπορεί να αντιλαμβάνομαι λάθος κάποια πράγματα, ίσως πολλοί, να είδαν το τέλος του cs με την "πτώση" των sky italia και cs france, μα από τότε οι τιμές έχουν πέσει πάρα πολύ, οπότε αυτό με κάνει να πιστεύω πως όσο συνεχίζει αυτή η κατάσταση χάνουν πολλοί μεροκάματο.

Από την άλλη....μπορεί αυτά που γράφω να είναι η ελπίδα του μαλάκα!

komhsgr's Avatar

Quote Originally Posted by pantrif View Post
    δεν πηγάζει απο κάπου συγκεκριμένα ειναι μια άποψη δίκη μου με αυτά που διαβάζω τον τελευταίο καιρό και εχω καταλάβει οτι κάπως έτσι θα συνεχίσει η δουλεια
    και τι διαβαζεις? το γνωστο παραμυθι οτι παιζουν cs σε συγκεκριμένους δεκτες κτλ κτλ αυτο εννοεις?