Join Today

Page 473 of 483 FirstFirst ... 373423463471472473474475 ... LastLast
Results 4,721 to 4,730 of 4830
Like Tree2016Likes

Thread: Iptv

Originally Posted by blueblack δεν είναι άγνωστο θα σου πω εγώ ΠΟΤΕ θα ξαναδεις cs οπως έβλεπες καΠΟΤΕ μα αρέσει

start48's Avatar

Quote Originally Posted by blueblack View Post
    δεν είναι άγνωστο θα σου πω εγώ ΠΟΤΕ θα ξαναδεις cs οπως έβλεπες καΠΟΤΕ
    μα αρέσει η σιγουριά σου ...κάτι περισσότερο θα ξέρεις!

Dimitris_sweden's Avatar

Καλησπέρα από Σουηδία !

Θέλω να μοιραστώ και γω το προσωπικό μου δράμα.

Πριν από ένα χρόνο έφερα από Ελλάδα στην Στοκχόλμη ένα αποκωδικοποιητή ΟΤΕ TV για να έχω μια επαφή με πατρίδα. Έψαξα κοντά στην περιοχή που μένω για μαγαζί με δορυφορικά και πήγα στο πιο κοντινό μου με σκοπό να αγοράσω πιάτο για να βάλω στο μπαλκόνι του διαμερίσματός μου.

Στο μαγαζί που πήγα ο ιδιοκτήτης με ρώτησε γιατί δεν βάζω IPTV και να ξεμπερδεύω χωρίς πιάτα κλπ. Νόμιζα ότι εννοούσε το IPTV που προσφέρει ο ΟΤΕ οπότε του απάντησα ότι από ότι γνωρίζω πρέπει να έχεις 'ελληνική ip' για να παίξει.

Εκεί μου έδειξε ενα infomir mag250 και μου άνοιξε τα μάτια.

Ο τύπος μου έδωσε το τηλέφωνο ενός Έλληνα (ονόματα φυσικά δεν λέμε) που θα μπορούσε να με φτιάξει.

Πράγματι λοιπόν μετά από τηλεφωνική συνεννόηση και κατ ιδίαν συνάντηση, έδωσα λεφτά χέρι με χέρι για κουτί και συνδρομή ένα χρόνο, ο Έλληνας ήρθε σπίτι μου έδωσε το κουτί (mag 254) και μου έδειξε και τα VOD (που δεν είχα ιδέα ότι θα ήταν μέσα στην τιμή). Και κανάλια που δεν ξέρω αν είναι καν του ΟΤΕ. (κάτι prima box που παίζανε ότι καινούργιο κυκλοφορούσε στο internet συνεχόμενα, κάτι άλλα που παίζανε φιλμογραφίες ηθοποιών, Jason Statham, Morgan Freeman κλπ κλπ)

Το μόνο πράγμα που με απασχολούσε λίγο είναι ο τυπάς που μου έδωσε το κουτί.

Από ότι μου είπε ο ίδιος είναι μεσάζοντας. Ο τύπος που την κάνει την δουλειά είναι στην Γερμανία ή είναι γερμανός ή πηγαινοέρχεται (μου τα μάσαγε) .

Επίσης αν και δεν έχω τπτ με τον άνθρωπο, είναι μιας κάποιας ηλικίας και δεν έχει ιδέα από τεχνολογία. Εγώ από την άλλη σαν web developer είμαι αρκετά εξοικειωμένος και είχαμε ένα πρόβλημα συνεννόησης.

Για παράδειγμα τον ρώταγα τι bandwidth χρειάζομαι για να μην έχω προβλήματα, και μου έλεγε οπτική (Έχω cable 90Mbps down 10 up και εννοείται ότι είναι μια χαρά). Σε κάποια φάση κόλλησε το μηχανάκι και μου λέει ΄βγάλε μια φωτογραφία τους αριθμούς που έχει στο κάτω μέρος και στείλε μου.΄ Προφανώς ήθελε το mac address. Όταν ζήτησα email για να του στείλω μου είπε στύλε την με mms ... Αφού του την έστειλα έπρεπε μετά να περιμένω να την στείλει αυτός στον 'Γερμανό'. Γενικά πολύ χαλασμένο τηλέφωνο η φάση

Μιαν άλλη φορά πείρα το κουτί και πήγα σε ένα φίλο να δούμε αν η γραμμή του το σήκωνε. Το κουτί έπαιξε για μερικά δευτερόλεπτα και μετά 'κλείδωσε' (STB Locked. Please call your provider) προφανώς επειδή είδε τελείως διαφορετική ip. Ο τύπος όταν ήταν να το αγοράσω μου έλεγε ότι το παίρνει μαζί του στις διακοπές... προφανός παπάτζες αφόυ κλειδώνει με αλλαγή ip.

Και πέραν το παραπάνω είχα και έχω την εντύπωση ότι μου βάζει καπέλο στην τιμή και βγάζει και αυτός κάτι στην άκρη.

Οπότε προσπάθησα (ανεπιτυχώς) να βρω τον 'Γερμανό' αλλά τζίφος.

Έτσι πέρασε ένας χρόνος με ελάχιστα προβλήματα ώσπου χθες έληξε η συνδρομή μου.

Παίρνω λοιπόν τον μεσάζοντα τηλ για ανανέωση και μου λέει 'κανένα πρόβλημα, στείλε μου το mac address και να συναντηθούμε κάπου να μου δώσεις τα λεφτά' (μικρή παρένθεση εδώ: Στην Σουηδία υπάρχει η εφαρμογή swish για να στέλνεις λεφτά από κινητό σε κινητό. Την χρησιμοποιούν άπαντες εδώ εκτός από τον συγκεκριμένο ... ).

Και μετά μου πετάει και την παπάτζα ότι επειδή 'επεσε η Σουηδική κορόνα' υπάρχει μια αύξηση στην τιμή.

Δεν θέλω να πω συγκεκριμένα νούμερα. Γενικά ακόμα και με την αύξηση για εμένα αξίζει η υπηρεσία και είναι και σχετικά φθηνή κιόλας. Αλλά αυτό που μου την έδωσε είναι ότι από ότι κατάλαβα η αύξηση ήταν στο καπέλο του. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Anyway, του είπα ότι είναι πολύ ακριβά και ότι θα ψάξω να βρω πιο φθηνά.

Ξεκλείδωσα λοιπόν το mag 254 (και φυσικά έχασα και τις ρυθμίσεις του portal) και άρχισα το ψάξιμο ...

Δοκίμασα σε trial τα διάφορα sites και γρήγορα κατάλαβα ότι ουσιαστικά είναι απλά μεταπωλητές αφού στο trial γυρνούσα στο ίδιο σημείο.

Επίσης κολλούσαν συνέχεια κάθε 1 λεπτό.

Τελικά έπεισα τον εαυτό μου ότι το κόλλημα είναι επειδή δεν δίνουν bandwith σε demo accounts και ήμουν στο τσακ να δώσω 15 γιούρα στο Best greek για 1 μήνα. Λίγο πριν βάλω την κάρτα είπα να κάνω ένα google search μην με πιάσουν κότσο και η καλή google με έστειλε εδώ και γλείτωσα τα λεφτάκια μου.

TL;DR ...

Τώρα ψάχνω για private server και αν είμαι ιδιαίτερα κωλόφαρδος ελπίζω κάποιος από εδώ να καταλάβει από την ιστορία μου ποίος είναι ο 'γερμανός' και να με φέρει σε επαφή.

Αν δεν γίνει αυτό, θα αναγκαστώ να ρίξω τα μούτρα μου και να ξαναπάρω τον μεσάζοντα, να τον πληρώσω ότι θέλει και να τον παρακαλέσω να ξανά κλειδώσει το mag 254 μου :/

George1990's Avatar
    Φίλε μου, τί εννοείς "να ξεμπερδεύεις χωρίς πιάτα κτλ"; Δηλαδή αν έβαζες ένα πιάτο θα ήταν τόσο μεγάλο θέμα; Επίσης είναι δυνατόν ένας ιδιοκτήτης καταστήματος με δορυφορικά να προτείνει παράνομο IPTV Server σε έναν άγνωστο πελάτη που έβλεπε πρώτη φορά; Επίσης, είναι δυνατόν αντί να θέλει να πουλήσει, να σε φέρνει σε επαφή με παράνομο Server; Μήπως παίρνει προμήθεια; Επίσης, γιατί να κλειδώσει ο δέκτης με την αλλαγή IP; Δηλαδή αν έκανες επανεκίννηση στο Router σου, θα κλείδωνε; Μήπως ήταν άλλος ο λόγος που κλείδωσε; Με το νόμιμο θα ξεμπέρδευες γρήγορα νομίζω, ούτε κολλήματα, ούτε ετήσιες συνδρομές με κλειδωμένα μποξάκια. Τώρα για τον Γερμανό που λες, δεν νομίζω να στον βρει κανείς.
    Φιλικά πάντα.

blueblack's Avatar
    Οι τρόποι θέασης του κάθε τι είναι γνωστοί & συγκεκριμένοι πλέον. μην τα περιμένετε όλα δημόσια ή από google search.
    Είτε λέγεται δορυφορική λήψη με keys ή cardsharing ή με εξειδικευμένου emu, είτε κάποιο πριβε (αν λέμε για ελληνικά & γειτονικών χωρών!) iptv χερι-χερι, στομα-στομα. Απλά ή εμπιστεύεσαι αυτόν που σου σύστησαν ή όχι. Βέβαια εκεί υπάρχουν απ'τη μια οι χομπύστες, οι τεχνικοί & οι κομπογιαννίτες ή ορισμένοι που θέλουν να βγάλουν μεροκάματο απ'αυτό & απ'την άλλη οι χομπύστες, αυτοί που ξέρουν τι θέλουν & απλά θέλουν ή έχουν ανάγκη να βλέπον & οι κουτοπόνηροι ή κάποιοι που νομίζουν ότι αν μαθουν ίσως κονομήσουν απ'αυτά.
    Φυσικά, οτιδήποτε πειρατικό οπουδήποτε, έτσι κι εδώ, έχει ρίσκο φυσικά οπότε μακρυά από ετήσια συμβόλαια, πείτε τους ξεκάθαρα αν ήθελα ετήσιο μάγκα μου θα βαζα νόμιμο.
    Σαφώς η θέαση iptv έχει μέσα πολλά πακέτα ακόμα κι αυτά που δεν λαμβάνονται με δορυφοριή λήψη απ'τη περιοχή σου, ή που θα απαιτούσε κοστοβόρο εξοπλισμό για τα οικονομικά ορισμένων.

'Οσο αφορά πακέτα ελληνικά ή γύρω χωρών η δορυφορική δεν μας καλύπτει για premium περιεχόμενο όπως αθλητικά-ταινίες.
    Ταινίες υπάρχουν τρόποι, υπολογιστή έχουν σχεδόν όλοι. Αθλητικά αναλόγως τι βλέπεις, τι ομάδα είσαι κλπ οι επιλογή είναι υποκειμενική.
    Για έλληνες εξωτερικού που θέλουν τα απλά ελληνικά & δεν μπορούν να βάλουν 3east η iptv ειναι μονόδρομος.

Στην χώρα μας ακόμα & νόμιμα iptv δεν παίζουν παντού σωστά. Απόδειξη επίσης αποτελεί ο ΟΤΕ με το connex tv αν έχετε υπόψη σας από τότε που το εφάρμοσε κάταργησε την πληρωτέα minimum 2αρα ταχύτητα download & δίνει iptv σε 4αρα με προϋποθέσεις. Εξάλλου υπάρχουν κι άλλες υπηρεσίες iptv που υπάρχουν νόμιμα απ'τις smart tv μας ή από υπολογιστή που παρόλο που έχουν τους servers εντός συνόρων η αστάθεια του internet σε πολλές περιοχές μετατρέπει την διασκέδαση-ψυχαγωγία σε εκνευρισμό-ταλαιπωρία. Το γεγονός ότι μπαίνεις στο μελακι, φατσοβιβλίο, γιουτιουμπι ή κατεβαζεις ταινίες σωστά δεν σημαίνει ότι θα δεις & iptv αδιάλειπτα ή θα παίξει το παιδί σου video-game απροβλημάτιστα.
    Στη γερμανία, στις περισόττερες των περιπτώσεων, έχεις καλό σταθερό net, βάζεις iptv όπου δεν μπορείς δορυφορική, αλλά αν δεν είναι καλός ο πάροχος iptv & ο πάροχος internet μην περιμένεις να ευχαριστηθείς θέαση.

Βέβαια σε πολλές πολυκατοικίες πόλεων στο εξωτερικό αλλά & στην Ελλάδα δεν αφηνουν ή μπλέκεις με τους <καλοπροαίρετους> γείτονες
    (να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα - τρομερή σύμπνοια & ομόνοια μεταξύ συμπολιτών-γειτόνων)
    Γιατί να βάλεις δορυφορική; Εχω εγώ που θα βάλεις εσύ? Τι παραπανω θες να βλέπεις?
    - Η πόρτα πάνω κλειδώνει να το βάλεις στο μπαλκόνι σου!
    - μααα δεν βλέπει νοτιά
    - δεν με αφορά ξέρω γω κάλεσε τεχνικό
    Στην ταράτσα δεν προβλέπεται γιατί το λέει η στενοκεφάλα μου κι άλλα ωραία ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ.
    Στην πολυκατοικία έτσι κάνουμε τόσα χρόνια δεν θα μας τ'αλλάξεις εσύ τώρα.
    Είναι μερικές μόνο απ'τις παθογένειες όσο αφορά θέματα κεραιών, ηλιακών θερμοσίφωνων κλπ. Φανταστείτε να λεγε κανείς για ηλιακά πάνελ ή τίποτα πιο προχωρημένο που εξοικονομεί. Παρεπιμπτόντως μόνο στο θέμα της αυτόνομης θέρμανσης άλλαξε κάτι σε τέτοια θέματα, όπου λόγω <σπρωξίματος> του φυσικού αερίου θα παρακάμπτεται το 50%+ της Γ.Σ. πολυκατοικίας.
    medousa89 and kksat like this.
    sat4ever

5. The Following User Says Thank You to blueblack For This Useful Post:

blueblack's Avatar
    Quote Originally Posted by komhsgr View Post
    και τι διαβαζεις? το γνωστο παραμυθι οτι παιζουν cs σε συγκεκριμένους δεκτες κτλ κτλ αυτο εννοεις?
    για συγκεκριμένο emu έγραψε! όχι cs με τα γνωστά μας πρωτόκολλα με την έννοια που το γράφεις εσύ ίσως.
    medousa89 and kksat like this.
    sat4ever

panagiotou1000's Avatar
    Quote Originally Posted by Dimitris_sweden View Post
    Θέλω να μοιραστώ και γω το προσωπικό μου δράμα.

Πριν από ένα χρόνο έφερα από Ελλάδα στην Στοκχόλμη ένα αποκωδικοποιητή ΟΤΕ TV για να έχω μια επαφή με πατρίδα. Έψαξα κοντά στην περιοχή που μένω για μαγαζί με δορυφορικά και πήγα στο πιο κοντινό μου με σκοπό να αγοράσω πιάτο για να βάλω στο μπαλκόνι του διαμερίσματός μου.

Στο μαγαζί που πήγα ο ιδιοκτήτης με ρώτησε γιατί δεν βάζω IPTV και να ξεμπερδεύω χωρίς πιάτα κλπ. Νόμιζα ότι εννοούσε το IPTV που προσφέρει ο ΟΤΕ οπότε του απάντησα ότι από ότι γνωρίζω πρέπει να έχεις 'ελληνική ip' για να παίξει.

Εκεί μου έδειξε ενα infomir mag250 και μου άνοιξε τα μάτια.

Ο τύπος μου έδωσε το τηλέφωνο ενός Έλληνα (ονόματα φυσικά δεν λέμε) που θα μπορούσε να με φτιάξει.

Πράγματι λοιπόν μετά από τηλεφωνική συνεννόηση και κατ ιδίαν συνάντηση, έδωσα λεφτά χέρι με χέρι για κουτί και συνδρομή ένα χρόνο, ο Έλληνας ήρθε σπίτι μου έδωσε το κουτί (mag 254) και μου έδειξε και τα VOD (που δεν είχα ιδέα ότι θα ήταν μέσα στην τιμή). Και κανάλια που δεν ξέρω αν είναι καν του ΟΤΕ. (κάτι prima box που παίζανε ότι καινούργιο κυκλοφορούσε στο internet συνεχόμενα, κάτι άλλα που παίζανε φιλμογραφίες ηθοποιών, Jason Statham, Morgan Freeman κλπ κλπ)

Το μόνο πράγμα που με απασχολούσε λίγο είναι ο τυπάς που μου έδωσε το κουτί.

Από ότι μου είπε ο ίδιος είναι μεσάζοντας. Ο τύπος που την κάνει την δουλειά είναι στην Γερμανία ή είναι γερμανός ή πηγαινοέρχεται (μου τα μάσαγε) .

Επίσης αν και δεν έχω τπτ με τον άνθρωπο, είναι μιας κάποιας ηλικίας και δεν έχει ιδέα από τεχνολογία. Εγώ από την άλλη σαν web developer είμαι αρκετά εξοικειωμένος και είχαμε ένα πρόβλημα συνεννόησης.

Για παράδειγμα τον ρώταγα τι bandwidth χρειάζομαι για να μην έχω προβλήματα, και μου έλεγε οπτική (Έχω cable 90Mbps down 10 up και εννοείται ότι είναι μια χαρά). Σε κάποια φάση κόλλησε το μηχανάκι και μου λέει ΄βγάλε μια φωτογραφία τους αριθμούς που έχει στο κάτω μέρος και στείλε μου.΄ Προφανώς ήθελε το mac address. Όταν ζήτησα email για να του στείλω μου είπε στύλε την με mms ... Αφού του την έστειλα έπρεπε μετά να περιμένω να την στείλει αυτός στον 'Γερμανό'. Γενικά πολύ χαλασμένο τηλέφωνο η φάση

Μιαν άλλη φορά πείρα το κουτί και πήγα σε ένα φίλο να δούμε αν η γραμμή του το σήκωνε. Το κουτί έπαιξε για μερικά δευτερόλεπτα και μετά 'κλείδωσε' (STB Locked. Please call your provider) προφανώς επειδή είδε τελείως διαφορετική ip. Ο τύπος όταν ήταν να το αγοράσω μου έλεγε ότι το παίρνει μαζί του στις διακοπές... προφανός παπάτζες αφόυ κλειδώνει με αλλαγή ip.

Και πέραν το παραπάνω είχα και έχω την εντύπωση ότι μου βάζει καπέλο στην τιμή και βγάζει και αυτός κάτι στην άκρη.

Οπότε προσπάθησα (ανεπιτυχώς) να βρω τον 'Γερμανό' αλλά τζίφος.

Έτσι πέρασε ένας χρόνος με ελάχιστα προβλήματα ώσπου χθες έληξε η συνδρομή μου.

Παίρνω λοιπόν τον μεσάζοντα τηλ για ανανέωση και μου λέει 'κανένα πρόβλημα, στείλε μου το mac address και να συναντηθούμε κάπου να μου δώσεις τα λεφτά' (μικρή παρένθεση εδώ: Στην Σουηδία υπάρχει η εφαρμογή swish για να στέλνεις λεφτά από κινητό σε κινητό. Την χρησιμοποιούν άπαντες εδώ εκτός από τον συγκεκριμένο ... ).

Και μετά μου πετάει και την παπάτζα ότι επειδή 'επεσε η Σουηδική κορόνα' υπάρχει μια αύξηση στην τιμή.

Δεν θέλω να πω συγκεκριμένα νούμερα. Γενικά ακόμα και με την αύξηση για εμένα αξίζει η υπηρεσία και είναι και σχετικά φθηνή κιόλας. Αλλά αυτό που μου την έδωσε είναι ότι από ότι κατάλαβα η αύξηση ήταν στο καπέλο του. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Anyway, του είπα ότι είναι πολύ ακριβά και ότι θα ψάξω να βρω πιο φθηνά.

Ξεκλείδωσα λοιπόν το mag 254 (και φυσικά έχασα και τις ρυθμίσεις του portal) και άρχισα το ψάξιμο ...

Δοκίμασα σε trial τα διάφορα sites και γρήγορα κατάλαβα ότι ουσιαστικά είναι απλά μεταπωλητές αφού στο trial γυρνούσα στο ίδιο σημείο.

Επίσης κολλούσαν συνέχεια κάθε 1 λεπτό.

Τελικά έπεισα τον εαυτό μου ότι το κόλλημα είναι επειδή δεν δίνουν bandwith σε demo accounts και ήμουν στο τσακ να δώσω 15 γιούρα στο Best greek για 1 μήνα. Λίγο πριν βάλω την κάρτα είπα να κάνω ένα google search μην με πιάσουν κότσο και η καλή google με έστειλε εδώ και γλείτωσα τα λεφτάκια μου.

TL;DR ...

Τώρα ψάχνω για private server και αν είμαι ιδιαίτερα κωλόφαρδος ελπίζω κάποιος από εδώ να καταλάβει από την ιστορία μου ποίος είναι ο 'γερμανός' και να με φέρει σε επαφή.

Αν δεν γίνει αυτό, θα αναγκαστώ να ρίξω τα μούτρα μου και να ξαναπάρω τον μεσάζοντα, να τον πληρώσω ότι θέλει και να τον παρακαλέσω να ξανά κλειδώσει το mag 254 μου :/
    Έχουμε το ίδιο πακέτο με τα prima box movie box κ.α....

magnan's Avatar
    καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά. Γράφω πρώτη φορά, αν και το φόρουμ το διαβάζω εδώ και περίπου 20 μέρες.
    Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε ένα θέμα που μου έχει προκύψει.
    Καταρχάς δεν ξέρω αν πρέπει να ποστάρω εδώ ή θα πρέπει να μεταφερθει στο thread με τα προβλήματα δεκτών.
    Έχω απο πέρυσι έναν mag 275 και είχα κάνει 6 μηνες συνδρομή σε έναν απο τους πιο γνωστούς σερβερς. Συνδέθηκα κανονικά και όλα οκ. Μετα απο μερικές μέρες μου προέκυψε μια εργασία σε άλλη χώρα και πήγα έκει μερικούς μήνες. Το μηχανάκι στην αλλή χώρα στην αρχη δε λειτουργούσε, αλλά μετά απο επικοινωνία μου είπαν πως ήταν κλειδωμένο Ελλάδα και το διόρθωσαν. Οπότε ξανά όλα οκ. Επέστρεψα πλέον Ελλάδα και το mag δεν δείχνει εικόνα καθολου. Δείχνει κανονικά τη λίστα χωρίς ομως να μπορείς να βλέπεις. Προσπάθησα να μιλήσω ξανα γιατι πιστεύω πως είναι κλειδωμένο πάλι, αλλα δεν έχει απαντήσει κανείς στα 10δες μηνυματα που έχω στείλει. Η συνδρομή ακόμα δεν έχει τελειώσει. Προσπάθησα σε άλλον σερβερ με το ιδιο πακέτο αλλα εξακολουθεί το ίδιο προβλημα. Έκανα reset στη συσκευή και δεν διόρθωσε. Αναβάθμισα και το λογισμικό και πάλι το ίδιο. Είτε με τον παλιο σερβερ είτε με τον νέο δεν έχω εικόνα. Πιστεύω οτι επειδή streamaρει ο ένας απο το αλλό και στην τελική έχει ακριβως τον ίδιο σερβερ, αν δεν με ξεκλειδώσει ο πρώτος δεν πρόκειται να δω απο κανένα με το ίδιο σημα.
    Έχετε καμιά βοήθεια πάνω σε αυτό;
    Πρέπει να περιμένω να τελειώσει η συνδρομή με τον 1ο; Μετά θα έχει λυθεί το θέμα ή παλι τα ίδια;

Ευχαριστω για το χρόνο σας παίδες

blueblack's Avatar
    Quote Originally Posted by magnan View Post
    καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά. Γράφω πρώτη φορά, αν και το φόρουμ το διαβάζω εδώ και περίπου 20 μέρες.
    Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε ένα θέμα που μου έχει προκύψει.
    Καταρχάς δεν ξέρω αν πρέπει να ποστάρω εδώ ή θα πρέπει να μεταφερθει στο thread με τα προβλήματα δεκτών.
    Έχω απο πέρυσι έναν mag 275 και είχα κάνει 6 μηνες συνδρομή σε έναν απο τους πιο γνωστούς σερβερς. Συνδέθηκα κανονικά και όλα οκ. Μετα απο μερικές μέρες μου προέκυψε μια εργασία σε άλλη χώρα και πήγα έκει μερικούς μήνες. Το μηχανάκι στην αλλή χώρα στην αρχη δε λειτουργούσε, αλλά μετά απο επικοινωνία μου είπαν πως ήταν κλειδωμένο Ελλάδα και το διόρθωσαν. Οπότε ξανά όλα οκ. Επέστρεψα πλέον Ελλάδα και το mag δεν δείχνει εικόνα καθολου. Δείχνει κανονικά τη λίστα χωρίς ομως να μπορείς να βλέπεις. Προσπάθησα να μιλήσω ξανα γιατι πιστεύω πως είναι κλειδωμένο πάλι, αλλα δεν έχει απαντήσει κανείς στα 10δες μηνυματα που έχω στείλει. Η συνδρομή ακόμα δεν έχει τελειώσει. Προσπάθησα σε άλλον σερβερ με το ιδιο πακέτο αλλα εξακολουθεί το ίδιο προβλημα. Έκανα reset στη συσκευή και δεν διόρθωσε. Αναβάθμισα και το λογισμικό και πάλι το ίδιο. Είτε με τον παλιο σερβερ είτε με τον νέο δεν έχω εικόνα. Πιστεύω οτι επειδή streamaρει ο ένας απο το αλλό και στην τελική έχει ακριβως τον ίδιο σερβερ, αν δεν με ξεκλειδώσει ο πρώτος δεν πρόκειται να δω απο κανένα με το ίδιο σημα.
    Έχετε καμιά βοήθεια πάνω σε αυτό;
    Πρέπει να περιμένω να τελειώσει η συνδρομή με τον 1ο; Μετά θα έχει λυθεί το θέμα ή παλι τα ίδια;

Ευχαριστω για το χρόνο σας παίδες
    το ΣΗΜΑ σου ε τσεκαρε την κεραια :d :d :d
    το αλλο με τον τοτο σας το πα;
    kapios and medousa89 like this.
    sat4ever

10. The Following User Says Thank You to blueblack For This Useful Post:

magnan's Avatar
    Quote Originally Posted by blueblack View Post
    το ΣΗΜΑ σου ε τσεκαρε την κεραια :d :d :d
    το αλλο με τον τοτο σας το πα;
    Εκτός από ειρωνεία, έχεις κάτι ουσιαστικό να προσθέσεις στο θέμα;

ΥΓ. Θα μας πεις το άλλο με τον Τοτό;