Join Today

Page 1 of 93 1231151 ... LastLast
Results 1 to 10 of 925
Like Tree770Likes

Thread: [email protected] Vu channels Ελληνικα

komis ανοιγω νεο θεμα γιατι οτι εχω γραψει εχει χαθει ή κατεβει απο εκει που τα εχω σηκωσει , καλο

Trail Moderators velvet's Avatar

Exclamation [email protected] Vu channels Ελληνικα

komis ανοιγω νεο θεμα γιατι οτι εχω γραψει εχει χαθει ή κατεβει απο εκει που τα εχω σηκωσει , καλο ειναι να ειναι μαζεμενα σε ενα σημειο και να τα για να μην χανονται .

καθε μερα εχω 5-6 pm απο φιλους που ρωτανε το ιδιο πραγμα ....... πως θα δω τα συγκεκριμενα καναλια
    τα ξαναγραφω εδω για πολλοστη φορα και ελπιζω να μην ξαναχαθουν

θα ασχοληθουμε με δεκτες που δουλευουν με stream relay , δηλαδη τοπικο stream μεσα στον ιδιο δεκτη ( αφορα ολους τους δεκτες πλην dreambox technomate και δυο τρεις ακομη ) , δεκτες vu , κλονοι τους , edision ..... κτλ , κτλ .

Το image που χρησιμοποιω ειναι το Openpli διοτι ειναι το πιο σταθερο για την δουλεια που θελουμε , ολες οι διαδρομες των αρχειων ειναι για το συγκεκριμενο Image , για οποιοδηποτε αλλο image θα πρεπει να βρειτε απο μονοι σας τις διαδρομες για τα αρχεια bin και config , αλλα και να μετανομασετε το αρχειο bin διοτι σε πολλες περιπτωσεις ειναι αλλο.

απο τα plugins του δεκτη σας κατεβαστε μια οποιαδηποτε oscam εχει μεσα , μολις γινει εγκατασταση στον δεκτη σας σταματηστε την να μην τρεχει.

αυτο μπορει να γινει με δυο τροπους

1. μεσω telnet δινετε την εντολη

killall -9 oscam

2. απλα τρεξτε μια αλλη cam στον δεκτη σας ( cccam - mgcam )

μολις το κανετε κατεβαστε τα αρχεια που δινω , ακολουθηστε τις διαδρομες των φακελων που εχω και ριξτε ολα τα αρχεια στους αντιστοιχους φακελους ( θα ζητηθει να κανετε αντικατασταση τα υπαρχοντα αρχεια με αυτα που δινω και ΦΥΣΙΚΑ θα την κανετε ).

απο το μενου του δεκτη μπειτε

menu - setup - system - customize

και επιλεξτε

include ecm in http streams ....................... YES

ξεκινηστε την oscam αντιστοιχα

1. με telent δινοντας την εντολη

/usr/bin/oscam --config-dir /etc/tuxbox/config/oscam &

ή

2. σταματηστε την cccam ή το mgcam που τρεχετε και επιλεξτε την oscam

μολις τα κανετε ολα αυτα καντε ενα reboot τον δεκτη σας

θα εμφανιστει πανω πανω ενα νεο πακετο με τα επιθυμητα καναλια , αν τα εχετε κανει ολα σωστα θα παιξουν.

σε περιπτωση αλλαγης κλειδιων το μονο που εχετε να κανετε ειναι να διορθωσετε το softcam.key ή απλα να περασετε ενα νεο ενημερωμενο.

μετα απο ολα αυτα οποιος φιλος εχει καποιο θεμα ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ PM ( δεν το λεω για καποιον συγκεκριμενο αλλα δεν μπορω να απαντω σε 5-6 φιλους καθε μερα σε pm ) απλα γραψτε οτι προβλημα εχετε εδω μπορει και καποιος αλλος να εχει το ιδιο προβλημα.

Τελος οπως ειπα και πιο πανω για καποιο αλλο Image θα πρεπει να ψαξετε να βρειτε εσεις τις διαδρομες .

** Με την συγκεκριμενη oscam αν την περασετε σωστα εχετε και digea , ant1 pacific , sgr

Edit

Ανεβαζω εδω το νεο softcam.key ( 15/11/2016 ) το οποιο περιεχει τα κλειδια που δουλευουν οπως επισης και τα κλειδια της επομενης αλλαγης για να μην τα ψαχνετε οταν αυτα αλλαξουν .

Edit 2
    Ανεβαζω ενα νεο αρχειο με τα power-vu ( vu epg test ) . Οποιος φιλος θελει το δοκιμαζει , σε edision mini os και σε vu zero τουλαχιστον σε μενα παιζουν μια χαρα. Με την συγκεκριμενη λιστα και τρεχοντας στον δεκτη το xml-import plug-in ( εχοντας τσεκαρει τα ελληνικα ) θα εχετε στα περισσοτερα καναλια ελληνικο epg. Σε μερικα καναλια στον astra 4.8 δεν υπαρχει ακομη epg , επισης στο DTX το epg τρεχει μια ωρα πισω ( χειμερινο ωραριο ακομη !!!! ) , αλλα ελπιζω να διορθωθει και αυτο συντομα .
    Η διαδικασια ειναι η ιδια απλα δεν περνατε την λιστα που υπαρχει στο attachment edision mini os.rar , θα περασετε την τελευταια ( vu epg test ) . Το αρχειο bin και τα υπολοιπα config παραμενουν τα ιδια, οποτε οσοι ηδη βλεπετε και θελετε να δοκιμασετε, απλα με το dreambox edit διαγραψτε την λιστα που ηδη υπαρχει και περαστε την νεα .
    Attached Files Attached Files
    Last edited by velvet; 11-15-2016 at 04:01 PM.
    ignatis, giannis, dimis and 8 others like this.

2. The Following 16 Users Say Thank You to velvet For This Useful Post:

+ Show/Hide list of the thanked

αν τρεχει κανονικο e2 και εχει openpli image δεν βλεπω τον λογο να μην τρεχει , απλα δεν εχω τον συγκεκριμενο δεκτη να δοκιμασω.

η δικια μου δοκιμη εγινε σε mini os απο edision , vu zero και καποιους αλλους.

5. The Following User Says Thank You to velvet For This Useful Post:

Antonis Athens's Avatar
    καλησπέρα , ευχαριστουμε φίλε VELVET , εγω τα ετρεξα τα αρχεια με openpli σε vusolo και ολα καλα με το σεταρισμα....φυσικά δεν ειδα φως ,οσον αναφορα τα powervu λογω του οτι την κυριακη θα βάλω τους συγγεκριμενους δορυφορους , ΟΜΩΣ ΟΛΑ τα υπολοιπα μου ανοιγουν μια χαρα με την oscam.................

τελικά μου άνοιξαν τα AFN απο 9 East (όντως πολύ καλή δουλειά)
    Last edited by Antonis Athens; 02-24-2016 at 08:47 PM.
    antlaz likes this.

astrea966's Avatar
    θελω και εγω να συγχαρω τα παιδια εδω μεσα για τη δουλεια τους.παρακολουθω το φορουμ καιρο αλλα τωρα εκανα εγγραφη για να ζητησω τη βοηθεια σας.εχω ενα vu+solo2 με blackhole image.περασα τ`αρχεια που ανεβασε ο φιλος velvet προσαρμοζοντας τα ωστε να δουλεψουν στο δικο μου δεκτη.δουλευουν μια χαρα αλλα στα power vu ενω παιρνει "κλειδια" οπως φαινεται στο log δεν εχω καθολου εικονα.αυτο βεβαια που αναφερεται στο πρωτο post to "include ecm in http streams ....................... YES" δεν το βρηκα σαν επιλογη στο δικο μου αλλα αν ειναι για να φαινεται στο ecm time στο info το δειχνει.σε ενα καναλι εχω ηχο μονο.στ`αλλα μαυρο.

καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
    antlaz likes this.

medousa89's Avatar
    Quote Originally Posted by astrea966 View Post
    θελω και εγω να συγχαρω τα παιδια εδω μεσα για τη δουλεια τους.παρακολουθω το φορουμ καιρο αλλα τωρα εκανα εγγραφη για να ζητησω τη βοηθεια σας.εχω ενα vu+solo2 με blackhole image.περασα τ`αρχεια που ανεβασε ο φιλος velvet προσαρμοζοντας τα ωστε να δουλεψουν στο δικο μου δεκτη.δουλευουν μια χαρα αλλα στα power vu ενω παιρνει "κλειδια" οπως φαινεται στο log δεν εχω καθολου εικονα.αυτο βεβαια που αναφερεται στο πρωτο post to "include ecm in http streams ....................... YES" δεν το βρηκα σαν επιλογη στο δικο μου αλλα αν ειναι για να φαινεται στο ecm time στο info το δειχνει.σε ενα καναλι εχω ηχο μονο.στ`αλλα μαυρο.

καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

πάμε OpenWebif πχ στο browser chrome.... και βάζουμε την διεύθυνση του δεκτή μας και μετα setup - customize
    include ecm in http streams .......................YES
    ή οτι λέει πιο πάνω ο φίλος veltel

απο το μενου του δεκτη μπειτε

menu - setup - system - customize

και επιλεξτε

include ecm in http streams ....................... YES
    image

9. The Following 2 Users Say Thank You to medousa89 For This Useful Post:

astrea966's Avatar
    Quote Originally Posted by medousa89 View Post
    πάμε OpenWebif πχ στο browser chrome.... και βάζουμε την διεύθυνση του δεκτή μας και μετα setup - customize
    include ecm in http streams .......................YES
    ή οτι λέει πιο πάνω ο φίλος veltel

image
    σ`ευχαριστω φιλε μου αλλα δεν εχει αυτη την επιλογη το blackhole

καποιοι δεκτες ειναι ιδιοτροποι με την λιστα καναλιων.

θα πρεπει ή να περασεις καποια αλλη απο αυτες που εχουν ανεβασει τα παιδια κατα καιρους ή να δημιουργησεις μια μονος σου.
    antlaz likes this.

astrea966's Avatar
    δοκιμασα και αλλες λιστες αλλα κανει τα ιδια.σε ενα καναλι εχει ηχο μονο στ`αλλα δειχνει να παιρνει κλειδια αλλα ουτε εικονα ουτε ηχο.ισως να φταιει και το image βεβαια.τι να πω

giannis's Avatar

με zero και openpli εκανα ολα οσα γραφει ο velvet αλλα στα powervu μαυριλα.Την αντικατασταση του oscam την εκανα με filezilla,οπως και ολων των αλλων.Να πω μηπως και εχει σημασια οτι εαν παω στην λιστα των καναλιων του powervu μετα στα υπολοιπα βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο tuner και μετα απο επανακινηση του δεκτη τα δειχνει κανονικα.

Page 1 of 93 1231151 ... LastLast

Visitors found this page by searching for:

: [email protected] Vu channels Ελληνικα

azbox premium stream relay

tandberg δεν δουλεύουν τα κλειδιά

tandberg κλειδιά σε openatv

Ο edision os mini βλεπει powervu

Vu epg test

πως θα περασω την πιο νεα oscam

Tags for this Thread