Join Today

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ wind

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ wind ΓΙΑ vdsl ΓΡΑΜΜΗ. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ vdsl. ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗ

astrologos53's Avatar

ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ wind

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ wind ΓΙΑ vdsl ΓΡΑΜΜΗ.
    Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ
    ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ vdsl.
    ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗ wind.ΕΔΩΣΑ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΟΥ.
    Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ vdsl.
    ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΑΠΕΧΕΙ 50μ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΟΤΕ.
    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ?
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

George1990's Avatar
    Η αλήθεια πιστευω είναι στο τηλέφωνο όχι στο καταστημα. Και μένα η βονταφον στο site μου έβγαζε ότι δεν είναι διαθέσιμο. Πήρα τηλ και τελικά μου είπαν ότι είναι και έτσι έβαλα πενηνταρι.

Banned Maistraki's Avatar
    η αλήθεια είναι κάτι που πρέπει να ψαξεις. έμενα όταν έβαζα την διεύθυνση στο site του ΟΤΕ μου έβγαζε οι υπάρχει διαθεσιμοτητα και όταν έπαιρνα τηλ μου έλεγαν ότι δεν είναι διαθέσιμο, ο αριθμός μου είναι ΟΤΕ. η αλήθεια είναι ότι ενώ είμαι στα 15 μετρά από το κέντρο, το σπίτι ήταν συνδεδεμένο με κέντρο που ήταν 2,5 χλμ μακριά, και μετά από επίμονες προσπάθειες με άλλαξαν κέντρο και τώρα κλειδώνω 49998

komhsgr's Avatar
    Quote Originally Posted by maistraki View Post
    η αλήθεια είναι κάτι που πρέπει να ψαξεις. έμενα όταν έβαζα την διεύθυνση στο site του ΟΤΕ μου έβγαζε οι υπάρχει διαθεσιμοτητα και όταν έπαιρνα τηλ μου έλεγαν ότι δεν είναι διαθέσιμο, ο αριθμός μου είναι ΟΤΕ. η αλήθεια είναι ότι ενώ είμαι στα 15 μετρά από το κέντρο, το σπίτι ήταν συνδεδεμένο με κέντρο που ήταν 2,5 χλμ μακριά, και μετά από επίμονες προσπάθειες με άλλαξαν κέντρο και τώρα κλειδώνω 49998

σε περναω 51023

blueblack's Avatar
    Quote Originally Posted by Maistraki View Post
    από wind ΜΟΝΟ καρτοκινητό q αξίζει λόγω κρίσης τιμής ανα δευτερόλ. δίκτυο κινητής τραγικό. ίσως στην επαρχία λίγο καλύτερο λόγω επιλογής 800Mhz 4G αν υποστηρίζει το κινητό όμως
    ιντερνετ σταθερό αναλόγως που μένεις όπως & όλες οι εταιρείες! για σύνδεση με εξωτερικό όσο αφορά iptv, gaming μετριότατο
    το vdsl μόνο το download/upload αυξάνει παιδιά! τίποτα άλλο δεν βελτιώνει αν δεν φτιαχτούν ΥΠΟΔΟΜΕΣ

ΑΚΡΙΒΩΣ 100% με αυτούς που μπλέξαμε όλα πρέπει να τα ψάχνουμε
    κυριολεκτικά δεν ξέρουν τι τους γινεται σε αρκετές περιπτώσεις δεν συμφωνούν τα λεγόμενά τους από καταστημα~τηλεφωνικο κέντρο~social media!
    θα σας πω 2 περιπτώσεις για όποιον ενδιαφέρετε να ναι προσεκτικός σε κάθε κίνηση προτού προχωρήσει σε οτιδήποτε αφορά ιντερνετ στη χώρα που λέγεται ΕΛΛΑΣ

σε περίπτωση φιλου η wind για εξοχικό~χωριό ξέρετε αυτό που είχε βγάλει με το ιντερνετ παντου με tplink archer
    άλλα ηξερε η μια κοπέλα στο καταστημα αθήνα, άλλα ο άλλος επαρχία, άλλα ο τυπος στο τηλ & αλλα έλεγαν στο φατσοβιβλίο
    τελικώς το μηχάνημα το σπονσοράνε μόνο σε περιοχές με 4G ΕΝΩ βεβαιώς μπορεί να παίξει & με 3G** με χαμηλοτ ταχύτητα φυσικά αλλά παίζει!!!
    τι να πει κανείς αποκλείαν πελάτες?? εχουν περιθώρια τέτοιο καιρό να χάνουν? δεν νομίζω
    αρα δεν ξέρουν τι τους γινεται... αυτό που μόνο ξέρουν ευκολα ειναι να ακριβαίνουν τα πάντα λόγω της ανικανότητας τους να χουν πελατολόγιο ευρύ που θα μείωνε τις τιμές όπως ειναι ευνόητο

**η ερώτηση μας ήταν πολύ σαφής γιατί ενώ ξέραμε ότι το μηχάνημα στα specs υποστηρίζει έως & 2G/3G μπορεί να το χαν κλειδώσει απτο box ή στη κάρτα οι αχαΐρευτοι όπως ote-nova με τα δορυφορικά δεκτάκια. ξέρετε πετάνε το λογισμικό τους & περιορίζουν τις δυνατότητες των μηχανημάτων οι εξυπνάκηδες για πολλά φάσκελα

στο ενσύρματο τώρα φίλος με απόσταση 850 μέτρα η cyta ενώ τον έβαλε στο δίκτυο της και καλα θα του δινε vdsl δεν μπόρεσε ούτε καν 30αρα να του δωσει!
    βέβαια λογαριασμοί κανονικά έχετε υπογράψει & μακακίες τετοιες τα ξέρετε όλοι με τους εκβιαστές που χουμε μπλέξει
    κατευθείαν ΕΕΤΤ & τα σχετικά νόμιμα κανονικά! δεκάρα δεν έδωσε να μάθουν να φέρονται αλλά & να ξερουν τη δουλειά τους

φανταστείτε ο τεχνικος της cyta για μύγες & κουνουπια επέμενε!
    παει ο τεχνικος του οτε ΑΡΝΗΤΙΚΟΝ
    μετα 3ο ραντεβου (υπολογιστε μερες εεε) συνδυαστικο με τεχνικο οτε & σιτας
    ακαρπο το vdsl
    ΑΑΑ υπηρεσίες
    ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΑΔΑΕΙΣ
    ποιος την πληρώνει όμως άνευ αποτελέσματος ή οποιασδήποτε αποζημιώσεως για ταλαιπωρία & χάσιμο χρόνου;;;

σε εμένα παλιότερα συνδεση wind ενω είχα νετ στο κινητο κανονικα στασιμος βάζοντας hotspot να δωσω σε λαπτοπ ή αλλο κινητο ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ με τίποτα σε καμια συσκευη. βάζω κάρτα άλλης εταιρίας έδωσε hotspot κατευθείαν. επίσκεψη σε κατάστημά τους δεν είχε ιδέα ο τύπος αφήστε τα! τα κάνουν οι από πάνω τα κόλπα.
    σου λέει γιατι να δωσεις σε άλλο κινητο? να παει να βάλει καρτούλα πλεεεέρωνε. με την διαφορά ότι εγώ ήθελα να δωσω στο λαπτοπ
    βέβαια κατόπιν διαπίστωσα ότι & κάποιες συσκευές έχουν θέματα
    οπότε προτιμηστε καλά κινέζικα κινητά HUAWEI, XIAOMI γιατί και οι κορεατες καβαλησαν καλάμι πλέον...
    Last edited by blueblack; 01-02-2017 at 03:06 PM.

Banned Argonautis's Avatar
    Εγω εβαλα 120 mb vdsl καλωδιακο απο unitymedia και εχω παθει πλακα παιδια 130 καμια φορα και 180 mb παει και να φανταστειτε μενω σε μια μικρη πολη 100000 κατοικων που δεν τους νoιαζει και τοσο η τεχνολογια και ομως τα δικτυα τους ειναι απο παλια σε ετοιμοτητα..
    Η αληθεια ειναι οταν εχεις τετοια ταχυτητα ενα αρχειο πχ οπως τα windows 10 64bit που ειναι κοντα στα 3,96 γιγα κατεβαινουν σε 3 λεπτακια βεβαια να ειναι ντιρεκτ πχ οπως απο msdn
    Last edited by Argonautis; 01-04-2017 at 11:33 AM.

Banned bbgr7's Avatar
    Quote Originally Posted by Argonautis View Post
    Εγω εβαλα 120 mb vdsl καλωδιακο απο unitymedia και εχω παθει πλακα παιδια 130 καμια φορα και 180 mb παει και να φανταστειτε μενω σε μια μικρη πολη 100000 κατοικων που δεν τους νoιαζει και τοσο η τεχνολογια και ομως τα δικτυα τους ειναι απο παλια σε ετοιμοτητα..
    Η αληθεια ειναι οταν εχεις τετοια ταχυτητα ενα αρχειο πχ οπως τα windows 10 64bit που ειναι κοντα στα 3,96 γιγα κατεβαινουν σε 3 λεπτακια βεβαια να ειναι ντιρεκτ πχ οπως απο msdn
    η περίπτωσή σου δεν είναι ο κανόνας σε αυτή την εταιρία. πολλοί πληρώνουν 120 και βλέπουν σε μετρήσεις 30-40Mb. το ξέρω από γνωστούς μου. πολλή πίκρα.

blueblack's Avatar
    Quote Originally Posted by bbgr7 View Post
    η περίπτωσή σου δεν είναι ο κανόνας σε αυτή την εταιρία. πολλοί πληρώνουν 120 και βλέπουν σε μετρήσεις 30-40Mb. το ξέρω από γνωστούς μου. πολλή πίκρα.
    ολα παιζουν ναι
    αλλα οταν μιλαμε για Ελλαδα ακομα & τα 30-40 ειναι μακρυνο ονειρο για την πλειοψηφια των συμπατριωτων μας εν ελλαδι

Banned bbgr7's Avatar
    Quote Originally Posted by blueblack View Post
    ολα παιζουν ναι
    αλλα οταν μιλαμε για Ελλαδα ακομα & τα 30-40 ειναι μακρυνο ονειρο για την πλειοψηφια των συμπατριωτων μας εν ελλαδι
    ναι δεν αντιλέγω. αλλά το θέμα είναι να μην σε παραμυθιάζουν. λες και είμαστε στο 2000 και δεν ξέρεις πως άλλο ή ονομαστική κι άλλο η πραγματική ταχύτητα. μίλαγε κάποτε με μια στην ελβετία και μου είπε έχω ταχύτητα 1gb... λέω θα γράφει λάθος... της λέω σίγουρα; ναι μου λέει έχουμε οπτική ίνα στο σπίτι. εεε μου έπεσε το σαγόνι. αυτά είναι κύριοι.

LeoGR's Avatar

ασχετη απορια... απο ποτε υπαρχει unitymedia στην ελλαδα?

Page 1 of 2 12 LastLast